Logo TopAtrakcje.pl
Wybieramy najpiękniejsze atrakcje 2017! Zagłosuj!

Zalew Rybnicki

W północno-zachodniej części Rybnika rozlewa się tzw. Zalew Rybnicki - sztuczny zbiornik wodny utworzony na rzece Ruda dla potrzeb Elektrowni Rybnik (dziś EDF Polska). Rozciąga się na długości aż 7 km i jest ważną atrakcją turystyczną miasta.

Atrakcje Zalewu Rybnickiego

Nad jeziorem znajduje się kilka klubów żeglarskich, stanica harcerska, ośrodki rekreacyjne, kawiarnie oraz pole namiotowe. Działa Ośrodek Jeździecki. Jest też plac zabaw dla dzieci. Sezon żeglarski jest tu najdłuższy w Polsce, gdyż trwa od kwietnia do października. Temperatura wody nie spada wówczas poniżej 15 stopni Celsjusza. Co ciekawe nawet zimą jezioro nie zamarza, co jest nie spotykane nigdzie indziej w Polsce.

Nad brzegiem Jeziora Rybnickiego cumują łódki i inne wodne środki transportu, które można wypożyczać w miejscowej wypożyczalni. Pięknie prezentują się też łódki, żaglówki, a nawet windsurfingi sunące po tafli wody.

Bulwary

Wzdłuż zbiornika ciągnie się trakt spacerowy będący też ścieżką rowerową, nad samym brzegiem natomiast stoją ławeczki, a wszystko otacza zieleń krzewów i drzew. Jezioro Rybnickie to wspaniałe miejsce na wypoczynek weekendowy, zarówno aktywny jak i całkowicie bierny.

Gdyby nie kominy elektrowni wznoszące się ponad wodami jeziora, możnaby poczuć się tutaj jak na Mazurach, ale tak właściwie te potężne betonowe słupy wypuszczające biały dym wprowadzają swoisty klimat i ich widok nie jest pozbawiony swojego uroku.

Zalew Rybnicki
ul. Rudzka, Rybnik

Pokaż/ukryj ciekawostki
Czy wiesz, że?

Jezioro Rybnickie jest sztucznie zarybiane, występuje tu wiele gatunków ryb i przeprowadzane są konkursy wędkarskie. Często zdarzają się rekordowe okazy ryb. W 2012 roku złowiono tu suma ważącego 105 kg, a w 2007 karpia liczącego 30 kg. Co ciekawe złowiono tu kiedyś nawet piranię.

Ciekawostkę przesłał(a) Piernikarczyk Anna

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Parki rozrywki i zoo
18.1 km
Miasteczko Twinpigs w Żorach to ciekawy tematyczny park rozrywki czynny od 2012 roku, z niezwykłym klimatem XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu i atrakcjami dla całej rodziny
Muzea i skanseny
17.6 km
Muzeum Ognia w Żorach to ciekawa, nowoczesna atrakcja, która powstała całkiem niedawno. Już kształt tego obiektu jest nietypowy i nawiązuje kształtem oraz kolorem do płomienia
Parki miejskie
7.3 km
Rudy Raciborskie znajdują się w centralnym punkcie
Pałace i dworki
15.5 km
Piękny barokowo-klasycystyczny pałac w Kokoszycach - dzielnicy Wodzisławia Śląskiego, zbudowany został w 1822 roku dla Wilhelma Franza von Zawadzki (być może na miejscu wcześniejszego pałacu)
Obiekty sakralne i cmentarze
7.3 km
Zespół klasztorno-pałacowy w Rudach koło Raciborza to dawne, średniowieczne opactwo Cystersów
Parki rozrywki i zoo
6.4 km
Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku znajduje się w Kamieniu- rekreacyjnej dzielnicy miasta, w parku mosirowskim

Tutaj dostaniesz zniżkę z Kartą Krajtroter
Sprawdź zniżkę

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych atrakcjach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Zalew Rybnicki na mapie - Mapa Rybnika

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Zalew Rybnicki
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2017-01-05 08:30:35
Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook