Logo TopAtrakcje.pl
Wybrano najpiękniejsze atrakcje 2017 roku - zobacz wyniki!

Łeba - atrakcje turystyczne

Łeba to jedna z największych, najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu, leży w województwie pomorskim, przy ujściu rzeki Łeby do morza, pomiędzy Jeziorami Łebsko i Gardno.

Aktywny wypoczynek

Swą renomę Łeba zawdzięcza wspaniałym walorom naturalnym, mikroklimatycznym i bogatej infrastrukturze turystycznej. Łeba jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu, żeglarstwa morskiego i śródlądowego, wędkarstwa czy jazdy konnej.

Ruchome wydmy

Okolice Łeby słyną ze wspaniałych wydm ruchomych, które stanowią atrakcję na skalę europejską. Leżą one na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, nieco na zachód od Łeby i ciągną się na długości 5 km i szerokości 1 km, pomiędzy Jeziorem Łebsko i morzem.

Łeba to również szerokie, piękne plaże z wyjątkowo miękkim i czystym piaskiem, zjeżdżalniami wodnymi, trampolinami i gastronomią. Są też ratownicy i radiowęzeł. Co cenne, wystepuje tu specyficzny mikroklimat o podwyższonej zawartości soli i jodu działających leczniczo.

Uzdrowisko

Poza sezonem letnim miasto oferuje pobyt w nowoczesnych ośrodkach rehabilitacyjnych z programem odnowy biologicznej. Niezwykłe walory lecznicze Łeby znane są od dawna, można tu leczyć głównie schorzenia przewlekłe, związane z obniżoną odpornością organizmu.

Rejsy Wycieczkowe

Dodatkową atrakcją w Łebie są rejsy wycieczkowe po ogromnym Jeziorze Łebsko, w ten sposób można się np. dostać do ciekawego Skansenu w Klukach czy do Muzeum Wyrzutni Rakiet.

Popularne są także rejsy wycieczkowe kutrami i statkami pasażerskimi po morzu. Łeba to ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, ludzi lubiących rozrywkę, jak i przyrodę, stąd region ten latem zwykle bywa zatłoczony i tętniący życiem przez cały dzień i noc.

Bajkowa Kolejka

W Łebie kursuje Bajkowa Kolejka którą można zwiedzić całe miasto - ulubiona atrakcja dzieci. Liczne kawiarenki, lodziarnie, smażalnie ryb zapraszają na swoje przysmaki. Organizowane są różne imprezy sportowe, festyny i koncerty. Ponadto Łeba od 1998 roku zmieniła ustrój polityczny i oficjalnie została Księstwem.

Deptak w Łebie

Ulica Kościuszki jest obecnie ładnym deptakiem, którym chętnie spacerują mieszkańcy i liczni turyści. Stanęła tu niedawno ławeczka z pieskiem, a także powstała Aleja Prezydentów - pierwsza w Polsce!.

Parki rozrywki w Łebie

Będąc w Łebie z dziećmi, koniecznie odwiedź popularne parki rozrywki, w których maluchy z pewnością będą zachwycone i nie będą się nudzić. W samej Łebie powstał Łeba Park z dinozaurami w stylu Flinstonów, zaś w pobliskim Sarbsku istnieje Sea Park Sarbsk z Fokarium i Oceanarium Prehistorycznym z wodnymi stworzeniami.

Pokaż/ukryj ciekawostki
Czy wiesz, że?

Co lato w Łebie odżywa Niezależne Księstwo Łebskie z księciem i jego dworem na czele. Najokazalej prezentuje się otwarcie sezonu letniego, kiedy ulicami Łeby kroczą korowody z rycerzami i damami dworu.

Ciekawostkę przesłał(a) Piernikarczyk Łukasz

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Muzea i skanseny
16.7 km
Piękny Skansen w Klukach leży nad Jeziorem Łebsko, w obrębie
Parki Narodowe i rezerwaty
3.1 km
Słowiński Park Narodowy to przepiękny obszar objęty ochroną, leżący na Pomorzu, w północnej części Niziny Gardnieńsko-Łebskiej, niedaleko popularnej
Jeziora, wodospady i rzeki
6.3 km
Jezioro Łebsko to sporych rozmiarów jezioro przybrzeżne, rozlewające się malowniczo na Wybrzeżu Słowińskim, na zachód od
Pałace i dworki
12.5 km
Zespół pałacowo-parkowy w Cecenowie powstał na początku XIX wieku, ale najstarsza część pałacu wybudowana w miejscu drewnianego dworu pochodzi z XVIII stulecia
Parki Narodowe i rezerwaty
7.9 km
Wydma Łącka znajduje się w Słowińskim Parku Narodowym, na mierzei pomiędzy Bałtykiem a
Rekreacja
0.4 km
Rejs po Bałtyku statkiem Gryf w Łebie to atrakcja, z której nie można nie skorzystać będąc w tej pięknej miejscowości! Statek zbudowany jest na wzór zabytkowego galeonu, co dodatkowo podnosi atrakcyjność wycieczki w porównaniu do rejsu zwykłym kutrem
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Mapa Łeby

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Łeba
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2017-01-02 11:03:06

Komentarze

Wysłano: 2010-02-18 15:52:59
Łeba szlaki turystyczne http://www.lebanoclegi.pl/szlaki_turystyczne.html
Wysłano: 2016-05-11 13:49:57

ekstra

Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Rosa Pensjonat
Bobolin
Ceny od 50.00 PLN
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook