Logo TopAtrakcje.pl
Wybrano najpiękniejsze atrakcje 2017 roku - zobacz wyniki!

Ciekawe miejsca w Polsce

Mstów - malowniczy zakątek jurajski
Mstów leży w północnej części Jury, oferuje piękne widoczki, majestatyczną Skałę Miłości, ścieżkę spacerową, zalew Tasarki i malownicze spływy kajakowe przełomem Warty. To miejsce, choć piękne i zagospodarowane, nie jest jeszcze dotknięte komercją. Tłumów też nie ma, więc jeśli lubisz spokój, to miejsce jest dla Ciebie :)
 • Zdjęć w galerii: 7
 • Dodano: 2017-05-16 08:49:45

4 czerwca 2017
14.00-18.30
Park Repecki

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieciaczki i ich Rodziców na ciekawy i przyjazny Piknik Rodzinny w Tarnowskich Górach, przy Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Parku Repeckim, na  terenie Starych Tarnowic. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 14.00, będą tańce integracyjne, park linowy, warsztaty ceramiki, wielobój rodzinny i inne atrakcje dla Maluchów i nie tylko. Nie zabraknie nagród :) Na scenie wystąpią też zespoły instrumentalne i wokalne. Weź ze sobą uśmiech i baw się dobrze na Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka!

 • Dodano: 2017-05-29 09:15:09

Właśnie zakończyła się szósta edycja plebiscytu Top Atrakcje - autorskiego projektu realizowanego przez portal www.polskieszlaki.pl. Krajtroterzy wybrali Top Atrakcje 2017 czyli najlepsze polskie atrakcje turystyczne tego roku, a odbyło się to poprzez wypełnienie ponad 3,7 tys. ankiet. Wyniki są zaskakujące, a zobaczyć je można tutaj.

Top Atrakcje 2017 wybierane były w 5 kategoriach - Parki Rozrywki, Miasta i miejscowości, Zamki i pałace, Różne atrakcje oraz Krajobrazy.

Wśród parków rozrywki hitem 2017 roku zostały Magiczne Ogrody w Janowcu - niezwykle kolorowe i piękne miejsce, a tuż za nimi ulokowały się wrocławskie Afrykarium i Śląski Ogród Zoologiczny. Spośród polskich miast najlepszym okazał się Zamość - cudowne miasto idealne, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamość wyprzedził tym samym Kraków oraz Bydgoszcz.

Najchętniej odwiedzanym polskim zamkiem w tym roku według Krajtroterów jest Zamek w Mosznej - bajkowa budowla o 99 wieżach! Blisko za nią uplasowały się Zamek w Ojcowie oraz Zamek na Wawelu w Krakowie, co jest niekwestionowanym sukcesem zamku stojącego na opolskiej ziemi. Nowością w tym roku była kategoria Różne atrakcje, w której na pierwsze miejsce wysunęła się jeszcze mało znana, acz atrakcyjna Jaskinia Wierzchowska Górna znajdująca się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na terenie Dolinek Krakowskich. To jedyny akcent z Małopolski wśród tegorocznych Zwycięzców, tym bardziej zadziwiający, że za nią uplasowała się Kopalnia Soli Wieliczka, a dalej Jasna Góra.

Kategoria krajobraz też zaskoczyła, bowiem Top Atrakcją 2017 zostało Roztocze - malownicza, zaciszna dość kraina, która ma wiele do zaoferowania turystom. Pokonała ona takie hity jak Ojcowski Park Narodowy i Tatry. Niecodziennym jest fakt, że wśród pięciu Zwycięzców w 2017 roku aż trzy mieszczą się w województwie lubelskim, we wschodniej Polsce, która długo uchodziła za mało atrakcyjną turystycznie. Jak widać, nic bardziej mylnego!

Popularność oraz wyniki plebiscytu Top Atrakcje 2017 dowodzą niezbicie, że Polacy uwielbiają swój kraj i chętnie odwiedzają wszelkie atrakcje turystyczne. Są też coraz bardziej otwarci na nowe oraz mniej popularne zakątki. Chcą poznawać szeroką ofertę turystyczną Polski, a nie tylko najbardziej rozpoznawalne atrakcje promowane od lat. 

Upominki dla Głosujących zdobyli:

1. Marta B.  mart...@o2.pl     
2. Kasia G.  kasi...@o2.pl    
3. Beata K.  beat...@tlen.pl 

 • Dodano: 2017-05-24 09:22:55

25 maja 2017

Serdecznie zapraszamy na uroczystości związane z oddaniem czci Mieszkowi I w 1025 rocznicę śmierci.
Uroczystości odbędą się 25 maja o godzinie 11.00 na Ostrowie Lednickim. Msza odbędzie się w historycznej kaplicy baptyzmalnej wzniesionej przez księcia Mieszka I.

Muzeum Pierwszy Piastów na Lednicy

 • Dodano: 2017-05-22 10:33:43

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu wypuścimy nową wersję strony. Już dziś pokażę Wam pierwsze screeny, bo niektóre fragmenty są już gotowe, np. Wycieczki. Jeszcze dopracowują się "Znajomi" i inne drobiazgi. Mam nadzieję, że i Wam przypadną do gustu "nowe" Polskie Szlaki :)

 • Dodano: 2017-05-17 08:26:25

Noc Muzeów - Ostrów Lednicki
20 maja 2017: 18.00-22.00

Zapraszamy na Noc Muzeów do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w Wielkopolsce. Początek o godzinie 18.00. Na Ostrowie Lednickim impreza potrwa do godziny 20.30, zaś w pobliskich Dziekanowicach do 22.00. Wstęp wolny. 
www.lednica.pl

 • Dodano: 2017-05-15 19:59:58
Więcej nowości

Najnowsze wycieczki

Zwiedziłem i oceniam na:
(5.0)
20.05.2017r. Wyjazd z Polski godz. 8.30 z Częstochowy do Woszczyc i do granicy. Jedziemy przez Czechy, Słowację i Węgry...
 • Walkowicz Tadeusz
 • Zdjęć: 106
 • Komentarzy: 1
Zwiedziłem i oceniam na:
(5.0)
Arboretum Leśne i pięknie zagospodarowane miejsce nad zalewem sprawia że w okresie letnim  Stradomia  Wierzchnia przyciąga tłumy ludzi...
 • marian
 • Zdjęć: 45
 • Komentarzy: 2
Zwiedziłem i oceniam na:
(5.0)
W Radochowie koło Lądka Zdroju, w niezwykle malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, polecam odwiedzić świetną atrakcję -...
 • Piernikarczyk Anna
 • Zdjęć: 25
 • Komentarzy: 3
Zwiedziłem i oceniam na:
(5.0)
Na Przysłopie poprzednio byłam 6 lat temu i zapamiętałam je jako postprl-owski moloch z betonu, z zimnym wnętrzem...
 • EmiZtg
 • Zdjęć: 4
 • Komentarzy: 1
Zwiedziłem i oceniam na:
(5.0)
Do Krakowa swego czasu jeździłam bardzo często. Mam tam swoje ścieżki, takie jak na zdjęciach z tej sierpniowej wycieczki...
 • EmiZtg
 • Zdjęć: 8
 • Komentarzy: 1
Więcej najnowszych wycieczek

Najciekawsze miejsca w Polsce

Zwiedziłem i oceniam na:
(4.4)
Tarnowskie Góry to urocze, historyczne miasto położone w województwie śląskim, na skraju konurbacji górnośląskiej, około 30 km od
Zwiedziłem i oceniam na:
(4.6)
Pacanów to słynna miejscowość w całej Polsce, leżąca w województwie świętokrzyskim, na
Zwiedziłem i oceniam na:
(4.7)
Chocianów to historyczne miasteczko w województwie dolnoślaskim, leżące na zachód od Lubina, niedaleko
Zwiedziłem i oceniam na:
(4.5)
Lidzbark Warmiński to piękna miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim, przy trasie nr 51, niedaleko Dobrego Miasta, nad rzeką Łyną
Więcej ciekawych miast
Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook