Ratusz w Sierpcu

Ratusz w Sierpcu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Zabytkowy, klasycystyczny Ratusz w Sierpcu wzniesiono w 1841 roku przy Starym Rynku, obecnym placu Kardynała Wyszyńskiego. Budynek należy do Muzeum Wsi Mazowieckiej.

Jest to murowana z cegły piętrowa budowla zbudowana na planie prostokąta, na kolebkowo sklepionych piwnicach. Ma pięcioosiową fasadę. Pośrodku, ponad wejściem, znajduje się balkon z żeliwną balustradą. Dach jest dwuspadowy z czworoboczną wieżyczką zegarową.



W Ratuszu odbywają się spotkania z dziećmi, dla których organizowane są pokazy wyrobu palm wielkanocnych, pisanek i ozdób choinkowych. W listopadzie przygotowywane są „Wieczory andrzejkowe”.

Ponadto jest to miejsce spotkań autorskich, odczytów i prelekcji. Znajduje się tutaj również biblioteka Muzeum Wsi Mazowieckiej z książkami głównie o tematyce historycznej i etnograficznej, dotyczące kultury i historii regionu.

Informacje praktyczne

Ratusz
Stary Rynek - Pl. Wyszyńskiego, Sierpc

Noclegi w Sierpcu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(4.5 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024