Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Joanna

W Kołobrzegu nie tylko przy brzegu

piesza, rodzinna, #polakiNaSzlaki, latarnia morska
2020-08-06
2020-08-28 11:29:38
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72476 kilometrów

Na pierwszą „prawdziwą” wycieczkę podczas tego urlopu wybraliśmy się do Kołobrzegu. Dużo dobrego o tym mieście czytałam na Polskich Szlakach, więc nie mogliśmy go pominąć.Pierwsze kroki skierowaliśmy do Skansenu Morskiego. Są tu do zwiedzenia dwa okręty – muzeum: ORP „Fala” i ORP „Władysławowo”. Weszliśmy na pokład, pod pokład, do maszynowni, pozaglądaliśmy w różne zakamarki. Widzieliśmy też elementy ORP Burza oraz liczne eksponaty związane z tematyką wojenną na morzu np. morskie miny i armaty.

Kołobrzeg, Skansen Morski
Kołobrzeg, Skansen Morski

Następnie pospacerowaliśmy do Muzeum Oręża Polskiego. Planowałam, że to będzie na koniec dnia, może, jeśli wystarczy czasu, ale… Okazało się, że zakup biletów od razu do Skansenu Morskiego i do Muzeum Oręża Polskiego wyjdzie trochę taniej. W dodatku mój nastolatek, coraz bardziej zbuntowany przeciwko zwiedzaniu z nami, lubi tematykę militarną.

Muzeum ciekawie przedstawia dzieje polskiego oręża. Część ekspozycji znajduje się w budynku, a część na podwórku. Mogliśmy zobaczyć jak zmieniało się uzbrojenie i umundurowanie obrońców Polski w kolejnych bitwach, wojnach, powstaniach…

Kołobrzeg, Skansen Morski, ORP Fala
Kołobrzeg, Skansen Morski, ORP Fala
Kołobrzeg, Skansen Morski, jakby tu posterować okrętem wojennym?


Oberwało mi się tylko od syna, gdy powiedziałam: „Stań przy tym czołgu, to ci zrobię zdjęcie.”, a to był transporter opancerzony. Cóż, ja prosta kobieta jestem, wojskiem raczej niezainteresowana, ale muzeum i tak uważam za warte zobaczenia.

Po zwiedzeniu muzeum zaczęliśmy w końcu przemieszczać się w stronę morza. Po drodze zobaczyliśmy ratusz i katedrę. Przeszliśmy grabowym bindażem i trafiliśmy na molo. Spotkaliśmy tam dużo ludzi i duży wiatr, więc na molo nie zabawiliśmy długo. Poszliśmy promenadą do Pomnika Zaślubin Polski z Morzem, a następnie do latarni morskiej.

Kołobrzeg, Skansen Morski
Kołobrzeg, Skansen Morski


Latarnia morska była dla mnie najważniejszym punktem zwiedzania Kołobrzegu, a że dotarliśmy do niej dopiero na koniec dnia, stała się podsumowaniem wycieczki i „wisienką na torcie”. Zawsze chętnie zdobywam różne wieże widokowe i latarnia w Kołobrzegu dołączyła do tej kolekcji.

Myślałam o zwiedzeniu Trzebiatowa w drodze powrotnej, ale dość późna pora i zmęczenie rodziny spowodowały, że odpuściłam. Trzebiatów widziałam tylko przejazdem z okna samochodu.

Kołobrzeg, Skansen Morski
Kołobrzeg, Skansen Morski
Kołobrzeg, Skansen Morski Kołobrzeg, Skansen Morski, ORP Władysławowo Kołobrzeg, Skansen Morski, ORP Władysławowo Kołobrzeg, Skansen Morski Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg, ratusz Kołobrzeg Kołobrzeg, przy katedrze Kołobrzeg, drzwi katedry Kołobrzeg Kołobrzeg Kołobrzeg Kołobrzeg, bindaż grabowy Kołobrzeg Kołobrzeg, bindaż grabowy Kołobrzeg, bindaż grabowy Kołobrzeg, widok z molo Kołobrzeg, widok z molo Kołobrzeg Kołobrzeg, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem Kołobrzeg, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem Kołobrzeg Kołobrzeg, wyjście z portu Kołobrzeg Kołobrzeg Kołobrzeg Kołobrzeg Kołobrzeg Kołobrzeg, latarnia morska Kołobrzeg, widok z latarni morskiej Kołobrzeg, widok z latarni morskiej Kołobrzeg, widok z latarni morskiej
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72476 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19194 kilometrów
2020-09-01 22:23:16

I znów coś dla mnie. Poza tym tematy militarne mnie nie odstraszają, wręcz przeciwnie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2020-09-01 21:47:04

Super rodzinna wycieczka :) Ja też w dziedzinie wojska to jest noga całkowita ;)

Avatar użytkownika
allie Krajtroter 8580 kilometrów
2020-08-30 14:23:59

Żelazne punkty w Kołobrzegu macie zwiedzone :) Ja bardzo mile wspominam pobyt w tym mieście.

O Trzebiatowie też słyszałam, że wart obejrzenia, ale zwiedzić nie było mi dane póki co.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47177 kilometrów
2020-08-28 13:00:44

Jak miło ponownie te miasto zobaczyć na Twoich fotkach. Ja uwielbiam tam wracać. 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020