Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Magda

Chełmno i Toruń na szybko

2012-07-25
2012-07-25 08:51:15
Avatar użytkownika
Magda Uzależniony od podróży 1347 kilometrów

Niedziela przywitała nas piękną pogodą więc postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę. Padło na Chełmno, a tam na miejscu postanowiliśmy odwiedzić jeszcze Toruń.

P.S.

Panorama Torunia na ostatniej pozycji i pies Filutek to zdjęcia z 2011r. !!!!

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Chełmno > Toruń

Wsiadamy w samochód,kierujemy się na autostradę i po ok. 1,5 godziny jesteśmy na miejscu. Samochód parkujemy pod Farą i idziemy na miasto. Podziwiamy piękny renesansowy Ratusz,a także specyficzną niską miejską zabudowę. Układ urbanistyczny nie zmienił się tu praktycznie od 1251r. Spacerujemy ul.Grudziądzką zaglądając na podwórka gdzie skrywają się kawiarenki i zadbane ogródki. Dochodzimy do Bramy Grudziądzkiej gdzie mieści się dobudowana kaplica Na Bramce. W najbliższym otoczeniu jest uroczy park Nowe Planty ( wzdłuż murów miejskich,które zachowały się praktycznie w całości). W parku znajdziemy wiele nawiązań do św. Walentego,który jest patronem miasta (jego relikwia znajduje się w Farze),a może bardziej do zakochanych 🙂 Jest ławeczka z zakochanymi, na innej za oparcie służą granitowe serca,nawet kwietnik ma kształt serca. W okolicach tych bardzo popularne są zegary kwietne (np.w Ciechocinku). Na Euro stworzono też kwiecisty wizerunek Sławka i Slavko 🙂 Dochodzimy do punktu widokowego z którego podziwiać można piękną dolinę Wisły. Po woli wracamy; idziemy jeszcze na lody,bo kajzerek z Ciechocinka już nie ma🙂))) Zaglądamy jeszcze do Fary w której też trwa wymiana chodnika i zwiedzanie nie jest możliwe. Jedziemy do Torunia.Kilka informacji na temat Chełmna: miasteczko leży w województwie Kujawsko-Pomorskim na skarpie w Dolinie Wisły.Wraz z Toruniem jest najstarszym miastem regionu. Chełmno jest bogate w zabytki i gotyckie kościoły; zachowało się ich tu aż pięć z siedmiu.Przejeżdżamy ok. 40 km i jesteśmy w Toruniu. Samochód zostawiamy na parkingu pod mostem na Bulwarze Filadelfijskim. Jest to nasza kolejna wizyta więc idziemy tylko w nasze ulubione miejsca.Sprawdzamy czy Krzywa Wieża jest jeszcze bardziej krzywa, pocieramy żabkę na szczęście,witamy się z Kopernikiem i wchodzimy na wieżę Ratusza. Następnie bocznymi uliczkami dochodzimy do ul.Most Pauliński i wstępujemy do Pierogarni na obiad. Wracamy na Szeroką i idziemy do kościoła św.Janów. Przekraczamy mury miejskie i Bulwarem Filadelfijskim wracamy na parking. Czas do domu.

zdj. z 2011r
Avatar użytkownika
Magda Uzależniony od podróży 1347 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Magda Uzależniony od podróży 1347 kilometrów
2012-07-25 10:28:27

Dzięki Aniu :)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125894 kilometrów
2012-07-25 10:17:22

Też te ławeczki Zakochanych kiedyś oglądaliśmy :) I piękny Ratusz! Świetna wycieczka i zdjęcia!

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020