jeleśnia, Anna Piernikarczyk

Jeleśnia,Sopotnia Wielka,Sucha Beskidzka

2011-06-11
2011-06-13 11:17:29
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Wycieczka rodzinna w Beskidy

Nasze podróże możesz wygodnie przeczytać na naszym nowym blogu. Na chwilę obecną nie ma tam komentarzy i ocen, ale pracujemy nad tym :)
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Jeleśnia > Sopotnia Wielka > Sucha BeskidzkaI znów zawitaliśmy w Ślemieniu. Nie mieliśmy tym razem zaplanowanej trasy na sobotę. Traf padł na Jeleśnią, myśleliśmy też o Suchej, ale nic pewnego. Ruszyliśmy ze Ślemienia bardzo widokową trasą mijając Sanktuarium na Jasnej Górce, Świnną i Pewel Ślemieńską.
Na Rynku w Jeleśni zwiedziliśmy piękną zabytką Starą Karczmę, wnętrze mnie urzekło, kiedyś już widziałam ją ale tylko z zewnątrz. Blisko Rynku stoi piękny barokowy kościół Św. Wojciecha.
Już po drodze do Jeleśni zobaczyliśmy kierunkowskaz do Wodospadu w Sopotni Wielkiej, więc wracając z Jeleśni odbiliśmy go zobaczyć. Tak oto calkowicie przypadkiem mieliśmy okazję cieszyć oczy największym wodospadem w Beskidach. Znajduje siętuż przy drodze z stamtąd widok nie jest niczym specjalnym, trzeba trochę zejść po dość stromym kamienistym zboczu, aby znaleźć się u stóp kaskady. Z tego miejsca już znacznie lepiej to wygląda.
Jako, że siły i humory dopisywały, postanowiliśmy zwiedzić jeszcze Suchą Beskidzką, kolejny już raz 🙂 Na Rynku powitała nas Karczma Rzym, choć muszę przyznać że wnętrze Starej Karczmy bardziej mnie urzekło choć i tu jest klimatycznie. Kościół w Suchej odkrył przed nami nowe oblicze, bo pierwszy raz obeszliśmy świątynię dookoła, polecam, piękna i wielka budowla z ciekawym otoczeniem.
Na końcu zawitaliśmy na zamku - Mały Wawel piękny jak zwykle, krużganki i otaczający park zachęcają do spacerów, na koniec krótki odpoczynek na zamkowym placu zabaw. Przypomniałam sobie jak to jest na zjeżdżalni, ku uciesze dzieci 🙂
stara karczma w Jeleśni Karczma w Jeleśni kościół w Jeleśni wodospad w sopotni wielkiej największy wodospad w beskidach karczma rzym w suchej beskidzkiej sucha beskidzka kościół w suchej beskidzkiej zamek w suchej beskidzkiej sucha beskidzka
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów
2011-06-14 06:58:26

Nie widziałam żadnych bochenków, a gdzie to sprzedawali?

No wodospad mi się podobał, nie aż taki wysoki, pionowy, bardziej wyciąnięty do przodu, ale jednak robi wrażenie z dołu. Ja nie widziałam w życiu aż tak wielu wodospadów, a przynajmniej nie ostatnio więc sie cieszyłam ogromnie że tam zajechaliśmy. Przydają sę znaki 🙂

Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2011-06-13 23:24:15

Kilka razy, będąc w okolicy  planowałem podjechać do wodospadu i nie udało się. Po zdjęciach widzę, że warto!  W Jeleśni sprzedają jeszcze bochny chleba?

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021