W drodze do Wodospadu Kamieńczyka., Edward Krężel

Wodospady Szklarskiej Poręby

2008-06-18
2008-08-07 20:15:18
Avatar użytkownika
Edward Krężel Krajtroter 3044 kilometrów
Sentyment z dawnych lat. Wodospady Szklarki i Kamieńczyka.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Szklarska Poręba
Dawno, dawno temu, w czasie naszych górskich wędrówek trafiliśmy w Sudety, w pasmo Karkonoszy do miasteczka Szklarska Poreba. Wędrowaliśmy wówczas z Karpacza do Szklarskiej Poręby a następnie na Szrenicę. Po drodze obeirzeliśmy sobie piękne wodospady: Szklarki i Kamieńczyka. Wiedzeni sentymentem postanowiliśmy w tym roku w czasie pobytu w Świeradowie odwiedzić również te miejsca. Wybraliśmy się więc do Szklarskiej Poręby. Po przejechaniu przez Zakręt Śmierci (180 stopni) wjechaliśmy do centrum Szklarskiej Poręby a następnie udaliśmy się w kierunku Jeleniej Góry. Samochód zostawiliśmy na parkingu i pieszo szlakiem turystycznym udaliśmy się do Wodospadu Szklarki. Szlak jest piękny i bardzo łatwy bo przystosowany dla niepełnosprawnych. Przebiega nim również ścieżka dydaktyczna. Po przejściu przez most na Szklarce i krótkim marszu doszliśmy do schroniska "Kochanówka" za którym znajduje się wodospad. Nie zawiedliśmy się Wodospad jest piękny. Wróciliśmy na parking i pojechaliśmy w kierunku Jakuszyc zwiedzając po drodae Muzeum Ziemi w Szklarskiej Porębie i wypijając kawę w Karczmie Głodowej (wcale na taką nie wygląda). Po pozostawieniu samochodu na następnym parkingu udaliśmy się pieszo szlakiem turystycznym w kierunku Szrenicy. Szlak ten przebiega obok wąwozu i wodospadu Kamieńczyka. Po kilkudziesięciu minutach spaceru doszliśmy do brzegu wąwozu. W tym miejscu znajduje się również schronisko turystyczne, którego za naszych poprzednich wędrówek nie było. Obok platformy widokowej ( z widokiem na jar i wodospad) znajduje się kasa w której zaopatrzyliśmy się w bilety wstępu (poprzednio zwiedzaliśmy wodospad bezpłatnie) oraz kaski bez których nie wolno schodzić do podstawy wodospadu (poprzednio też ich nie było). Następnie zeszliśmy po schodach do wodospadu. Można było podziwiać nie tylko piękno samego Wodospadu Kamieńczyka, który spada kilkadziesiąt metrów kaskadami ale również piękny i dziki jar. Po zwiedzeniu Wodospadu Kamieńczyka wróciliśmy tym samym szlakiem na parking i udaliśmy się z powrotem do Świeradowa.
Parking przy szlaku do Wodospadu Kamieńczyka, w dali Szrenica. Karczma Głodowa w Szklarskiej Porębie Muzeum Ziemi w Szklarskiej Porębie. Wodospady Szklarskiej Poręby Zakręt Śmierci - widok na Karkonosze. Skały na Zakręcie Śmierci. Zakręt Śmierci. Most na Szklarce. Szlak do Wodospadu Szklarki. Schronisko Wodospad Szklarki. Jar Kamieńczyka. W wąwozie Kamieńczyka. U podnóża wodospadu Kamieńczyka. Wodospad Kamieńczyka.
Avatar użytkownika
Edward Krężel Krajtroter 3044 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
2013-03-24 09:23:07

Szklarska Poręba, tam zawsze jest co podziwiać i gdzie powędrować. Piękne miejsca!

pozdrawiam🙂

Avatar użytkownika
fazi Uzależniony od podróży 1883 kilometrów
2011-04-10 12:39:54

Piękne zdjęcia będę musiał zwiedić ta okolicę mam tylko trochę daleko

magdalenanetter@poczta.onet.pl Domator 10 kilometrów
2009-08-23 17:25:05
Świetna relacja !
Jestem pełna podziwu i uznania dla takiej pasji zdobywania, podróżowania, odkrywania.
Pozdrawiam!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021