Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Galeria Krakowska, Darek

Nocny spacer ulicami Krakowa

2010-12-20
2010-12-20 11:29:57
Avatar użytkownika
Darek Krajtroter 21667 kilometrów
Kraków jest miastem starych murów, historii, wielu muzeów, teatrów, kin i wspaniałych knajpek i pubów. Zwiedzając to miasto można długo biegać od jednego zabytku do następnego, aż do wyczerpania swych sił. Wieczorem zmęczeni możemy udać się np. do Teatru Starego albo możemy dla wyciszenia pospacerować po przepięknym rynku i Plantach.

Często zdarza się turyście, że musi zwiedzić jakieś miejsce w kilka godzin, na obejrzenie którego moim zdaniem warto przeznaczyć co najmniej tydzień. Albo w trzy dni chce zwiedzić miasto, którego bliższe poznanie wymaga o wiele większego czasu. Turysta zdaje się wtedy na wskazówki przypadkowych doradców lub pośpiesznie wertuje przewodnik. Odwiedzający próbuje wtedy "zatrzymać czas", fotografując lub filmując, i biega jak najszybciej może, żeby uchwycić to, co najważniejsze, choćby z daleka - ale wszystko. Takie zwiedzanie pozostawia wspomnienie zmęczenia i uczucie niedosytu. Ten sposób zwiedzania preferuje bardzo duża liczba turystów. Ja natomiast jeśli mam taką możliwość to lubię często wracać w miejsca ciekawe, w miejsca które mnie w jakiś sposób urzekły swym niezwykłym pięknem lub cudownym klimatem. Tak też dzieje się z miastem Kraków, do którego zawsze uwielbiam powracać 🙂 Tym razem chciałbym przedstawić nocny spacer po tym urzekającym mieście w blasku księżyca, w świetle miejskich latarni i świątecznych neonów, udawadniając że nie koniecznie do udanej wycieczki potrzebna jest dobra pogoda i palące słońce.Sukiennice wewnątrz Brama Floriańska Galeria Krakowska Rynek W oddali Wawel Galeria Krakowska Kramy z pamiątkami umieszczone na rynku Wisła Kościół Mariacki Restauracja - Pod Wawelem Galeria Krakowska Kościół św. Wojciecha Zamek na Wawelu Nocny spacer ulicami Krakowa Galeria Krakowska Kram umieszczony na rynku Galeria Krakowska Sukiennice wewnątrz Panorama miasta Barbakan Galeria Krakowska Kościół Mariacki Planty Rynek Galeria Krakowska Sukiennice wewnątrz Panorama miasta Kościół św. Wojciecha Galeria Krakowska Rynek w oddali Kościół św. Wojciecha Barki na Wiśle Baszta Stolarzy i Powroźników  Kościół Nawrócenia Św. Pawła Apostoła Sukiennice wewnątrz Zamek na Wawelu Zamek na Wawelu Panorama miasta Sukiennice wewnątrz Panorama miasta Widok na kościół św. Michała Sukiennice Panorama miasta Wieża ratuszowa Restauracja - Pod Wawelem Panorama miasta Rynek Wejście do Muzeum Etnograficznego Galeria Krakowska Rynek i wieża ratuszowa Panorama miasta
Avatar użytkownika
Darek Krajtroter 21667 kilometrów

Komentarze

Łucja Weekendowy turysta 65 kilometrów
2010-12-27 18:31:14
Witaj Darku!
Twoje cudowne zdjęcia przedstawiające Kraków nocą, niemal zmobilizowały mnie, aby pojechać...i przeżyć magiczną, cudowną, zimową noc, właśnie w Krakowie.
Jadę jutro...
Pozdrawiam Łucja
Avatar użytkownika
Arkadiusz Musielak Krajtroter 6260 kilometrów
2010-12-23 20:48:28
Fajny i trafiony pomysł. Masz rację że udaną wycieczkę i zabawę wcale nie musi być słoneczna pogoda. Bardzo ciekawe zdjęcia - wprost zachęcają do wieczornego spacerku. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2010-12-23 07:46:12
Nigdy nie spacerowałam po Krakowie nocą . Musi być piękny . Byłam w Krakowie kilka razy , ale nigdy nocą. Cudowne fotki Krakowa nocą - super .
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2010-12-22 15:14:26
Kraków nocą - 3xtak. Pozdrawiam serdecznie.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020