Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
foka, Anna Piernikarczyk

Zoo w Opolu, Moszna, Stare Tarnowice

2010-08-22
2010-08-23 14:41:07
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów
Wycieczka rodzinna do opolskiego Zoo, trochę przypadkiem odwiedzamy jeszcze 2 zamki 🙂
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Opole > Moszna > Tarnowskie Góry

Wakacje, niedziela, słońce i upał - to z góry skazuje nas na tłumy, ale nie ma co marudzić, warto spędzić każdą wolną chwilę w trasie, wszak nic tak nie kształci młodych umysłów jak właśnie podróże, dalekie i bliskie.

Tym razem wybieramy się do Zoo, jako, że znamy już dobrze chorzowski Ogród Zoologiczny, kierujemy się do Opola. I tu miła niespodzianka. Opolskie Zoo jest piękne, tworzone z pomysłem, pasją i gustem. Każdy wybieg stanowi odrębną całość, ciekawą, piękną, ale i naturalną. Właśnie, to natura odgrywa tu pierwsze skrzypce, wydaje się, że zwierzętom jest naprawdę nieźle, a i odwiedzającym przedstawiają sie widoczki miłe dla oka.

Wędrówkę po Ogrodzie rozpoczynamy od świetnych wybiegów dla małp, spotykamy tu zarówno malutkie, niemal nowo narodzone małpki, aż po goryle, wylegujące się leniwie w cieniu. Po drodze oglądamy lamy, lemury, kapibary, kangury i wiele innych, rzadkich gatunków zwierząt z całego świata.

Co ciekawe, niektóre gatunki mieszkają razem w jednej zagrodzie, tapiry i lamy, zebry z żyrafami, jak gdyby żyły w naturalnym środowisku. Dzieciom oczywiście spodobało się Mini Zoo, gdzie baranki i kózki luźno biegają sobie wśród ludzi. Za złotóweczkę można kupić pokarm dla nich.

Przy wyjściu jeszcze jedna niespotykana atrakcja - piękne fokarium, można poczuć się jak na Helu. Chwila odpoczynku na placu zabaw koło pelikanów, robiąc zdjęcia, wpadam na pomysł, by przedłużyć naszą wycieczkę. Wszak niedaleko mamy do zamku w Mosznej. Raz tylko widziałam kiedyś tę piękną budowlę na żywo, ale to wystarczy by za nią zatęsknić. Dzieci muszą uzbroić się w cierpliwość, choć trudno tego wymagać od rocznego malucha.

Po pół godzinie naszym oczom ukazują się bajkowe wieże. Z każdym krokiem napięcie rośnie, uwielbiam te chwile, chęć poznania nowego. Obchodzimy zamek, niestety, ze zwględu na dzieci nie decydujemy się zwiedzać wnętrz. Może innym razem. W pobliżu jest jeszcze piękna Stadnina, w której hoduje się konie olimpijskie. Nasza Natalia uwielbia konie, ale póki co pozwalamy tylko na przejażdżkę kucykiem.

Opuszczamy Mosznę i kierujemy się do domu, autostradą trasa mija naprawdę szybko, ale pod koniec drogi młodsze dziecię traci ostatecznie cierpliwość. Nie mam jej jednak tego za złe, bo robimy sobie przystanek pod zamkiem w Starych Tarnowicach. Nie ma tego złego...

To niesamowite, pamiętam, jak nie tak dawno to miejsce straszyło ruiną. Dziś przybyszów wita stylowa Gospoda u Wrochema, przepiękne obejście zamkowe i sam zamek coraz efektowniej prezentujący swe oblicze. Choć prace remontowe wciąż trwają, już teraz możemy szczycić się takim obiektem.

Z niechęcią opuszczam te piękne mury, ale słońce już się hyli i czas odpoczynku zbliża...


Praktyczne informacje:

Zoo w Opolu:
- duży bezpłatny parking
- bilety: weekend: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł (pn-pt: 8 zł i 5 zł)

Zamek w Mosznej:
- parking płatny (pod kościołem bezpłatny)
- wstęp na teraz parku: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł
- wstęp do zamku: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł
- wstęp do parku i zamku: normalny 8 zł
- wstęp na teren stadniny: normalny 4 zł, ulgowy 3 zł

Zamek w Starych Tarnowicach

- wstęp na teren zamkowy bezpłatny, parking bezpłatnyFokarium gepard Gepard Opole zoo Zoo w Opolu, Moszna, Stare Tarnowice kangur zoo w Opolu Zoo w Opolu Kapibary Mrówkojad Oblizała mnie ! Daj trochę Nosio Stadnina w Mosznej Nala na kucyku Moszna zamek w Mosznej Zamek w Mosznej Gospoda u Wrochema Stare Tarnowice Zamek w Starych Tarnowicach Hotel w Starych Tarnowicach obejście zamku w Starych Tarnowicach
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020