Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Pałac w Nieborowie, Emilia Lewkowska

Łódź >> Łowicz >> Tomaszów Mazowiecki

2010-06-06 - 2010-06-08
2010-06-06 21:32:32
Emilia Lewkowska Wędrowiec 200 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Łódź > Muzeum Historii Miasta Łodzi > Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi > Ulica Piotrkowska w Łodzi > Pałac Juliusza Heinzla w Łodzi > Ogród Botaniczny w Łodzi > Łowicz > Pałac w Nieborowie > Rynek Miejski w Łowiczu > > Pałac Ostrowskich > Rynek Miejski > Pałacyk Pieschów

W dniu pierwszym zaczynamy zwiedzanie miasta Łodzi. Pierwszą atrakcją jest Muzeum miasta Łodzi, gdzie możemy uzyskać wiele informacji o jego historii (w tym o getcie łódzkim, a także o wielkich rodach fabrykanckich na terenie miasta). Kolejnym zwiedzanym obiektem jest centralne muzeum włókiennictwa. Łodź jest największym polskim ośrodkiem tego przemysłu, dlatego warto zapoznać się z bogatymi tradycjami włókienniczymi występującymi na tym terenie. Następną zaplanowaną atrakcją jest spacer ulicą Piotrkowską, ciągnacą się na długości ok. 5km, gdzie możemy podziwiać zabytkowe kamienice oraz zatrzymać się przy Alei Gwiazd wzorowanej na Alei Hollywodzkiej. Dodatkową atrakcją może być podróż rykszą, która została wkomponowana w wizerunek tego miasta.Kolejnym punktem wycieczki jest rynek staromiejski, który stanowił centrum przedprzemysłowej Łodzi. W okresie II wojny światowej okolica ta zamieszkana była przez Żydów i weszła wskład łodzkiego getta. Następnym zaplanowanym obiektem jest Pałac Juliusza Heinzla, który usytuowany jest przy fabryce wyrobów wełnianych. Jest to budowla w stylu eklektycznym, gdzie możemy podziwiać zdobione, symetryczne elementy takie jak wykusze, gzymsy, balustrady z emblematami przemysłu i handlu zamiast rodowego herbu. Ostatnim zwiedzanym punktem w Łodzi jest palmiarnia, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Europie i jednym z najciekawszych współczesnych budynków Łodzi.W dniu drugim udajemy sie do niewielkiego miasta Łowicz. Ze względu na duże znaczenie Łowicza na przestrzeni wieków wzniesiono tutaj szreg wartościowych zabytków architektury. Dzięki uniknięciu ciężkich zniszczeń wojennych jest to jeden z najcenniejszych zespołów architektoniczno - urbanistycznych w regionie. Są to przede wszystkim: bazylika katedralna, kosciół pijarów, ruiny zamku prymasowskiego, dawny zespół klasztorny bernarynów, jak również nietypowy i nieregularny układ urbanistyczny miasta oparty na trzech równoległych ciagach ulic biegnacych wzdłuż Bzury i łączących główne place: kwadratowy Stary Rynek oraz trójkatny Nowy rynek. Tego samego dnia udajemy się do małej miejscowości Nieborów, gdzie znajduję się barokowy pałac, który jest rezydencją magnacką powstałą u schyłku XVII w. Pałac otoczony jest rozległym parkiem geometrycznym w stylu francuskim, gdzie realizowano film "Akademia Pana Kleksa".

Łódź >> Łowicz >> Tomaszów Mazowiecki
Łódź >> Łowicz >> Tomaszów Mazowiecki


W ostatnim dniu wycieczki przenosimy sie do Tomaszowa Mazowieckiego, leżącego w Dolinie Białobrzeskiej. Głównymi zabytkami na naszej trasie wycieczki są przede wszystkim: Pałac Ostrowskich, Rynek Miejski, Elektyczny Pałacyk Pieschów, fabrykancka kamienica na ul. Mościckiego oraz kościół ewangelicko- augsburski.

Łódź Łowicz Łowicz Łódź Piotrkowska Manufaktura w Łodzi Łódź manufaktura Manufaktura Łódź Wnętrze kamienicy Poznańskiego w Łodzi Kamienica Poznańskiego Łódź
Emilia Lewkowska Wędrowiec 200 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020