, Anja

Pienińsko-tatrzańska przygoda

2019-07-05 - 2019-07-19
2019-08-04 16:24:08
Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Szczawnica > Szczawnica > Szczawnica > Szczawnica > Szczawnica > Szczawnica > Štrbské Pleso > Štrbské Pleso > Štrbské Pleso > Štrbské Pleso > Štrbské Pleso > Štrbské Pleso > Štrbské Pleso > Štrbské Pleso > Štrbské Pleso

Nigdy nie byłam w Pieninach więc na tegoroczny urlop wybrałam właśnie ten rejon. Do tego jeszcze Tatry słowackie i tak powstał taki oto plan:1. Szczawnica (baza wypadowa); 2. Sokolica i Trzy Korony; 3. Droga Pienińska rowerkiem na trasie Szczawnica-Sromowce Niżne i Spływ Dunajcem Sromowce Niżne-Szczawnica; 4. Palenica i Szafranówka; 5. Zamki wokół Jeziora Czorsztyńskiego; 6. Wąwóz Homole i Wysoka oraz Krościenko; 7. Strbskie Pleso (baza wypadowa) i Popradzkie Pleso oraz cmentarz ludzi gór; 8. Ścieżka w koronach drzew Bachledka; 9. Hrebieniok i Wodospady Zimnej Wody; 10. Słowacki Raj - Przełom Hornadu; 11. Zamek Spiski i Spiska Kapituła oraz Lewocza; 12. Skalnate Pleso i Łomnicki Szczyt; 13. Solisko i Dolina Młynicka z Wodospadem Skok; 14. Zamek w Lubowli; 15. Słowacki Raj - Sucha Bela oraz Poprad i Spiska Sobota.

Szczawnica (widok z okna)

Moim zdaniem, przeciętny piechur bez problemu podoła ww., choć co poniektórzy narzekali że dostali wycisk lepszy niż na obozie piłkarskim:) 

 

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71526 kilometrów
2019-08-22 10:29:59

rewelacyjny plan, każdy dzień wypełniony i równie ciekawy

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1116756 kilometrów
2019-08-05 20:18:34

Ale Ci zazdraszczam, to miał byc nasz kierunek na ten rok - Szczyrbskie Pleso, ale z powodu wielu ograniczeń zrezygnowaliśmy, ale nie ucieknie mam nadzieje, i zawitamy tam za jakiś czas :) Cudnie na Twoich fotach!

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2019-08-05 11:08:14

No nie można powiedzieć, że nie było aktywnie, ale wyszłam z założenia, że na leżaczku to nad morzem to mogę w każdy weekend poleżeć:)

[cytuj autor='Joanna'] Piłkarze, powiadasz... U mnie ciągle było albo za ciężko albo za nudno. Co bym nie wymyśliła, na obozie jest lepiej. A Pieniny coraz bardziej kuszą, więc czytam i oglądam z uwagą. [/cytuj]

 

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2019-08-05 06:44:25

Plan to podstawa:) Będzie co wspominać, zwłaszcza ta burza mi na długo utkwi w pamięci:)

[cytuj autor='marian'] Plan  zwiedzania bardzo dobry,więc musiało być super.Chętnie ponownie pojechałbym tam,ponieważ jest jeszcze tyle miejsc co nie widziałem. [/cytuj]

 

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2019-08-05 06:01:53

Niedziela wystarczyła na odpoczynek, ale urlopu nigdy dość:) Teraz przydałby się 16.8 wolny i cztery dni mamy na jakieś dla odmiany miejskie włóczęgi albo nadmorskie. W FISie nocowaliśmy z widokiem na skocznię. W Raju sporo było osób z małymi dziećmi, nawet trzylatkami choć to chyba raczej atrakcja nie dla nich ale może się nie znam:) Ścieżka rewelacyjna dla każdego a dla dzieci dodatkowo przystanki edukacyjne część też w j.polskim.

[cytuj autor='Maciej A'] Pieninom warto dać szansę, nawet jak się nie jest zapaleńcem górskim. A zobacz, mnie znowu na Słowacji Strbskie Pleso bardziej pasuje jako baza, zawsze mieszkam w pobliżu jeziorka, w turystycznym SHB. A Wy gdzie nocowaliście? Na ścieżkę w koronach mam chęć wybrać się z Lenką, znowu na Słowacki Raj albo poczekam z parę lat, albo sam pojadę. Burza tam musiała być ciekawym przeżyciem. Zamku Spiskiego też jestem ciekaw, o tym drugim Lubowli pierwszy raz słyszę. Ładną pogodę mieliście na Łomnicy, ale warto by tam wjechać w zimne miesiące. Takiej przejżystości powietrza lato raczej nie zapewni. No ogólnie maraton zaliczyliście, to co, teraz urlop żeby odpocząć po urlopie? [/cytuj]

 

Edytowano: 2019-08-05 06:42:24

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 44642 kilometrów
2019-08-04 23:48:16

Plan  zwiedzania bardzo dobry,więc musiało być super.Chętnie ponownie pojechałbym tam,ponieważ jest jeszcze tyle miejsc co nie widziałem.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18668 kilometrów
2019-08-04 21:49:13

Pieninom warto dać szansę, nawet jak się nie jest zapaleńcem górskim.

A zobacz, mnie znowu na Słowacji Strbskie Pleso bardziej pasuje jako baza, zawsze mieszkam w pobliżu jeziorka, w turystycznym SHB. A Wy gdzie nocowaliście?

Na ścieżkę w koronach mam chęć wybrać się z Lenką, znowu na Słowacki Raj albo poczekam z parę lat, albo sam pojadę. Burza tam musiała być ciekawym przeżyciem.

Zamku Spiskiego też jestem ciekaw, o tym drugim Lubowli pierwszy raz słyszę.

Ładną pogodę mieliście na Łomnicy, ale warto by tam wjechać w zimne miesiące. Takiej przejżystości powietrza lato raczej nie zapewni.

No ogólnie maraton zaliczyliście, to co, teraz urlop żeby odpocząć po urlopie?

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68187 kilometrów
2019-08-04 18:32:43

Piłkarze, powiadasz... U mnie ciągle było albo za ciężko albo za nudno. Co bym nie wymyśliła, na obozie jest lepiej. A Pieniny coraz bardziej kuszą, więc czytam i oglądam z uwagą.

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2019-08-04 17:43:44

Rewelacja. Mnóstwo malowniczych miejsc. Sorry, że tak bez dłuższego opisu, ale trudno mi było to wszystko jakąś klamrą zebrać:)

Że ja typ wodny bardziej jestem to dla mnie zdecydowanie numerem jeden zamki nad jeziorem czorsztyńskim razem z Łomnicą (w końcu i tam stawik był:) bo przy tak cudownej widoczności po prostu nie może być inaczej.

Sokolica i Trzy Korony w jeden dzień, aczkolwiek trasa przepiękna i przyciągająca swoją urodą, to może niekoniecznie na pierwszy dzien po wstaniu zza biurka:):) Przyznaję to był jedyny moment gdzie bolało oj bolało:) Ale że ja się szybko regeneruję to relaksujący spływ dnia kolejnego sprawił, że w pamięci pozostały już tylko oszałamiające widoki.

Co jeszcze, małym rozczarowaniem - Homole, pozytywnym zaskoczeniem - Wysoka, no i ten wypas owieczek w drodze powrotnej - dla mieszczucha nie lada atrakcja;)

Strbskiego Plesa - aczkolwiek samo Jezioro (zresztą podobnie jak Popradzkie) warto obejść, nie wybrałabym raczej ponownie na miejsce noclegowe, Stary Smokowiek jak i Tatrzańska Łomnica bardziej przypadły mi do gustu, jest i gdzie wyjść wieczorem i wybór jadłodajni większy (choć słowacka kuchnia tradycyjna wybitnie mi nie podchodzi:)

Na plus zdecydowanie Hrebieniok, nie spodziewałam się wiele po miejscu okrzykniętym "słowacką Gubałówką", a tu bez krzyków i chińskiej tandety.

Spacer pomiędzy szczytami smukłych świerków i to bez jakiegokolwiek wysiłku czyli ścieżka w koronach drzew to doskonały przerywnik między trekkingami. Piękna panorama Tatr Bielskich i Naszych Pienin z Trzema Koronami.

Fanką zamków jestem więc i te słowackie polecam - Spiski to jeden z największych kompleksów zamkowych w Europie Środkowej, zamek w Lubowli z kolei to forteca która niegdyś należała do Polski - więc z uwagi na ciekawą historię.

Bez przygód się też nie obyło, bo samochód się zepsuł zaraz na drugi dzień po przyjezdzie do Szczawnicy, no i burza Nas złapała w połowie szlaku w Słowackim Raju...wtedy zrozumiałam po co te łańcuchy:) (kiedy szłam w słoneczku po suchej trasie to wiele zabezpieczeń wydawało mi się zbędnych). 

I na koniec, rzadko polecam jakieś miejsca ale takiej perełki nie będę chowała dla siebie - Jazz Bar w Szczawnicy w Parku Górnym. Przez tydzień jadaliśmy tam codziennie, jedzenie jest wyśmienite...niestety o słowackich lokalach nie jestem w stanie powiedzieć tego samego...może zle trafiłam.

[cytuj autor='Maciej A'] Moim zdaniem arcyplan :-). Piłkarze niech potrenują bardziej i nie narzekają. Napisz jak wrażenia w tych miejscach, bo bardzo bardzo mnie to ciekawi. [/cytuj]

 

Edytowano: 2019-08-04 17:48:02

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18668 kilometrów
2019-08-04 16:52:52

Moim zdaniem arcyplan :-). Piłkarze niech potrenują bardziej i nie narzekają. Napisz jak wrażenia w tych miejscach, bo bardzo bardzo mnie to ciekawi.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020