Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kraina Wielkich Jezior, Maria Jasiuk

Północna część Mazur i Suwalszczyzna

2011-06-10 - 2011-06-12
2011-06-10 03:11:24
Maria Jasiuk Wędrowiec 150 kilometrów

Mazury i Suwalszczyzna jakich nie znałeś! Trzydniowa wycieczka dla wszystkich chcących odpocząć od zgiełku miasta i rutyny. Ciekawe miejsca i mnóstwo atrakcji gwarantowane! Połączenie przyjemnego z pożytecznym czyli wypoczynku i zwiedzania🙂

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Jezioro Mamry > Kanał Mazurski > Węgorzewo-zamek krzyżacki > Piramida w Rapie > Jezioro Gołdap > Wiadukty w Stańczykach > Augustów > Wigry > Jezioro Hańcza

Pierwszego dnia jedziemy nad Jezioro Mamry (opis jeziora oraz innych atrakcji w "planie wycieczki"😉.Udajamy się na Wyspę Upałt- największej wyspy w Krainie Wielkich Jezior. Zwiedzamy tam park w stylu francuskim oraz stare, nawet 400-letnie dęby.Następnym punktem dnia jest Kanał Mazurski. Rejs kanałem oraz oglądanie żeremii bobrów.

Wiadukty w Stańczykach
Wiadukty w Stańczykach


Następnie udajemy się do Węgorzewa. Zwiedzamy tam zamek krzyżacki, port, kościół i cerkiew.

Dzień drugi rozpoczynamy od zobaczenia Piramidy w Rapie- grobowca rodzinnego.

Zachód słońca nad jeziorem
Zamek krzyżacki w Węgorzewie
Piramida w Rapie

Wiadukt w Stańczykach- skok na bungee dla chętnych i odważnych😉Augustów: zwiedzamy Rynek Zygmunta Augusta, Śluzę na Kanale Augustowskim, Muzeum Kanału Augustowskiego.

Wigry
Wigry

Dzień trzeci: udajemy się do miejscowości Wigry, zwiedzamy zespół klasztorny Kamedułów- jest to najpiękniejszy i najcenniejszy z zabytków Suwalszczyzny. Z przystani pod klasztorem wypływamy w rejs po jeziorze Wigry (wycieczka do wyspy Kamień i z powrotem trwa 1,5h)

Następnie udajemy się nad Jezioro Hańcza- najgłębsze jezioro Polski. Dla chętnych nurkowanie z instruktorem.

Jezioro Hańcza
Jezioro Hańcza

Na taką wycieczkę proponuję wybrać się w okresie letnim- wtedy będziemy mogli w pełni korzystać z uroków wypoczynku nad jeziorem. Na miejscu można wypożyczyć różnorodny sprzęt do rekreacji wodnej i nie tylko.

Natomiast zimą polecam poszerzyć trasę o Gołdap, gdzie znajduje się ośrodek sportów zimowych, wyciąg narciarski.

Maria Jasiuk Wędrowiec 150 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020