Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Sandomierz, magda milewska

Kielecczyzna

2011-07-26 - 2011-07-28
2011-07-26 23:36:18
magda milewska Wędrowiec 200 kilometrów

Wyżyna Kielecka od czasów neolitycznych aż do dziś jest miejscem pozyskiwania skarów ziemi. W tym regionie możemy znaleźć piękne jaskinie, ślady dinozaurów, niezwykłe zabytki techniki, a także najlepiej zachoway zabytek górnictwa neolitycznego.

Pierwszy dzien naszej "podróży" zaczynamy od JuraParku w Bałtowie. Tu powstał właśnie pierwszy polski park dinozaurow.To miejsce, gdzie można świetnie bawić się całą rodziną:poznać historię dinozaurów, zobaczyć ogromne sylwetki zwierząt, obejrzeć współczesne i żywe zwierzęta w ogromnym zwierzyńcu (zoo), a także przejechać się kolejką górską, zjeść obiad, a nawet spróbowac szczęścia jako poszukiwacz złota. Pociechy mogą swój nadmiar energii rozładować na świetnie wyposażonym palcu zabaw.

Sandomierz
Sandomierz

Kolejnym etapem (4,4 km) są Krzemionki Opatowskie (koło Ostrowca Świetokrzyskiego) .

Zwiedzanie kopalni odbywa się z przewodnikiem. Schodzi sie na głębokość ok.12 metrów po dość stromych schodach.

Sandomierz
Sandomierz


Drugiego dnia udajemy się do miasta sławnego dzięki serialowi: "Ojciec Mateusz" - Sandomierza. I tu będziemy poruszać się śladmi Ojca Mateusza. Odwiedzimy najważniejszymi miejscami w Sandomierzu.

(Szak jest łatwy. Jego długość to 1, 48km)

Bałtów
Bałtów


Celem trzeciego dnia a zarazem ostaniego naszej "podróży" jest Jaskinia Raj.

Jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju.

Bałtów
Bałtów

Jaskinia odkryta w wapieniach wzgórzach Malik zachwyca barwą i bogatą szatą naciekawa. Trasa turystyczna to 180 m. prowadzi wzdłuż: stalaktytów, stalagmitów, draperii. Prezentowane również są znaleziska archeologiczne pochodzące z jaskini (ślady ludzi sprzed 50 tys lat.)

Bałtów Chęciny Chęciny Ostrowiec Świętokrzyski Ostrowiec Świętokrzyski Ostrowiec Świętokrzyski Ostrowiec Świętokrzyski
magda milewska Wędrowiec 200 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Karolina Kafier Nowicjusz 1 kilometrów
2017-12-14 12:11:22

http://kwyrloczka.pl/2017/12/12/o-tym-jak-szkieletczyzna-wita/

Szybka wycieczka po Kielecczyźnie.

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2011-07-28 07:01:54

Kielecczyzna jest przepiękną krainą , pełno w niej różnych jaskiń malowniczych ruin zamkowych . Szczególnie te w Chęcinach prezentują się znakomicie . Sandomierz natomiast miasto pełne uroku i kilku ciekawych zabytków . Pozdrawiam Monika B.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020