Sandomierz, magda milewska

Kielecczyzna

2011-07-26 - 2011-07-28
2011-07-26 23:36:18
magda milewska Wędrowiec 200 kilometrów

Wyżyna Kielecka od czasów neolitycznych aż do dziś jest miejscem pozyskiwania skarów ziemi. W tym regionie możemy znaleźć piękne jaskinie, ślady dinozaurów, niezwykłe zabytki techniki, a także najlepiej zachoway zabytek górnictwa neolitycznego.

Pierwszy dzien naszej "podróży" zaczynamy od JuraParku w Bałtowie. Tu powstał właśnie pierwszy polski park dinozaurow.To miejsce, gdzie można świetnie bawić się całą rodziną:poznać historię dinozaurów, zobaczyć ogromne sylwetki zwierząt, obejrzeć współczesne i żywe zwierzęta w ogromnym zwierzyńcu (zoo), a także przejechać się kolejką górską, zjeść obiad, a nawet spróbowac szczęścia jako poszukiwacz złota. Pociechy mogą swój nadmiar energii rozładować na świetnie wyposażonym palcu zabaw.Kolejnym etapem (4,4 km) są Krzemionki Opatowskie (koło Ostrowca Świetokrzyskiego) .

Zwiedzanie kopalni odbywa się z przewodnikiem. Schodzi sie na głębokość ok.12 metrów po dość stromych schodach.

Drugiego dnia udajemy się do miasta sławnego dzięki serialowi: "Ojciec Mateusz" - Sandomierza. I tu będziemy poruszać się śladmi Ojca Mateusza. Odwiedzimy najważniejszymi miejscami w Sandomierzu.(Szak jest łatwy. Jego długość to 1, 48km)

Chęciny

Celem trzeciego dnia a zarazem ostaniego naszej "podróży" jest Jaskinia Raj.

Jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju.

Chęciny

Jaskinia odkryta w wapieniach wzgórzach Malik zachwyca barwą i bogatą szatą naciekawa. Trasa turystyczna to 180 m. prowadzi wzdłuż: stalaktytów, stalagmitów, draperii. Prezentowane również są znaleziska archeologiczne pochodzące z jaskini (ślady ludzi sprzed 50 tys lat.)

magda milewska Wędrowiec 200 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Karolina Kafier Nowicjusz 1 kilometrów
2017-12-14 12:11:22

http://kwyrloczka.pl/2017/12/12/o-tym-jak-szkieletczyzna-wita/

Szybka wycieczka po Kielecczyźnie.

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2011-07-28 07:01:54

Kielecczyzna jest przepiękną krainą , pełno w niej różnych jaskiń malowniczych ruin zamkowych . Szczególnie te w Chęcinach prezentują się znakomicie . Sandomierz natomiast miasto pełne uroku i kilku ciekawych zabytków . Pozdrawiam Monika B.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020