Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jeden dzień we Wrocławiu

2010-07-11
2010-07-14 22:19:36
Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów
Korzystając z wyjazdu do Wrocławia wybrałem się na obejrzenie Panoramy Racławickiej i wrocławskiego rynku

Przebywając trzy dni we Wrocławiu, w upalną Niedzielę wybrałem się do centrum Wrocławia. O godz. 12.00 poszliśmy na Mszę św. w kaplicy pod kościołem. W ten ciepły dzień, było tam bardzo miło i przyjemnie. Dodatkowo klimat kaplicy był niesamowity, a wygłoszona Homilia wpadała w ucho.

Punktem obowiązkowym była Panorama Racławicka. Przyznam, że byłem tam pierwszy raz i błędem byłoby nie odwiedzić tego charakterystycznego i historycznego miejsca. W ten ciepły dzień nawet klimatyazacja w pomieszczeniu nie pomogła, pomimo to zakupiliśmy bilet wstępu i czekaliśmy na wstęp.

Bilet normalny 20.00

Bilet ulgowy 15.00

Bilet rodzinny 15.00
(za osobę)

Wstępy odbywają się co pół godziny.

Na początku pani przewodnik wszystko tłumaczy i następuje wejście na rotundę z pięknie prezentującym się obrazem. Głos z głośników wyjaśnia szczegóły dotyczące historii obrazu, później omawia kolejne części panoramy. Warto nadmienić, że zabronione jest fotografowanie z użyciel lampy błyskowej i z zastosowaniem statywu.

Można by się doczepić ceny biletu za ok. półgodzinne zwiedzanie, no ale cała otoczka jest przystępna i wykonanie wszystkich szczegółów, a także organizacja całego zwiedzania jest bardzo dobra. W cenie biletu jest także możliwość wstępu do Muzeum Narodowego i Etnograficznego. Jakoś te cechy rekompensują tę cenę...

Po wyjściu z Rotundy udaliśmy się na rynek Wrocławski. Jako, że było bardzo ciepło, poszukaliśmy jakieś knajpki, gdzie mogliśmy uzupełnić płyny.

Tak oto spędziłem jeden z dni w stolicy Dolnego Śląska.

Ps. Niestety nie zabrałem aparatu, więc galerii brak...

Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020