Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, elzbieta reimus

**KROŚCIENKO**

2009-07-17 - 2009-07-18
2009-08-27 16:18:09
Avatar użytkownika
elzbieta reimus Krajtroter 2221 kilometrów
Miasto w niepowtarzalnym klimacie i atmosferze,położone jest w malowniczej kotlinie górskiej,a u brzego rzeki Dunajec.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Niedzica > Nowy Sącz > Krościenko

Do najwiekszych miejscowości połozonych nad Dunajcem należą;NOWY TARG,CZORSZTYN,ROZNÓW,CZCHÓW ,a także KROŚCIENKO,które je w tyn roku zwiedziłam i podziwiałam.KROŚCIENKO n/Dunajcem polożone jest w malowniczej kotlinie górskiej na wys.420-500m n.p.m.pomiedzy pasmami gór:Pienin,Gorców i Beskidu Sądeckiego u brzegu rzeki Dunajec i potoku Krośniczanka.Sama rzeka Dunajec stanowi bardzo atrakcyjny górski szlak wodny.Te piękne turystyczne miasto otrzymało prawa miejskie od samego Kazimierza Wielkiego-nadano aktem lokacyjnym w 1348 roku.

Miałam możliwość płynąć przez Pieniny w okolicach w obrębie Pienińskiego Parku Narodowego,gdzie mogłam podziwiać malowniczą scenerię o stromych zalesionych zboczach.W okolicach Rożnowa i Czchowa wybudowano zapory i zbiorniki retencyjne,ktore są wykorzystane do celów energetycznych oraz regulowanie przepływów.

Co tu mówić!-Sam przyjedz do tego miasta i jego okolic i podziwiaj.DOZOBACZENIA NA TRASIE.

**KROŚCIENKO**
Avatar użytkownika
elzbieta reimus Krajtroter 2221 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020