Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Patrycja Rafał M.

Rysianka, Pilsko

2014-07-06
2015-09-08 18:30:09
Avatar użytkownika
Patrycja Rafał M. Krajtroter 3156 kilometrów

Wycieczke rozpoczynamy w Żabnicy Skałka. Ruszamy szlakiem zielonym, który zaprowadzi nas pod samo schronisko. Szlak początkowo wiedzie droga asfaltową, lekko pod górkę. Po przejściu jakiegoś kilometra szlak przechodzi kładka drewnianą na drugi brzeg i prowadzi przez las. Podążamy kamienistą ścieżką wzdłuż zbocza. Droga sie pnie dość stromo w górę, nabierając szybko wysokości. Po tym odcinku wyszliśmy na rozległą polanę. Tu droga pnie się poprzez odkryte zbocze. Kolejny odcinek szlaku ponownie prowadzi nas w las. Tu droga biegnie łagodnie ale za to jest mało atrakcyjna widokowo. Po godzinnym marszu lasem szlak ponownie zaczoł sie wznosić stromo w górę. Zblizalismy sie do grzbietu pasma pomiędzy Rysianką a Romanką. Szlak prowadzi odkrytym stokiem masywu rysianki, kamienistą, wąską ścieżką lekko wznoszącą się ku górze. Po parunastu minutach dotarlismy na Halę Pawlusią. Od Hali jeszcze kwadrans i jesteśmy na szczycie Rysianki.spod schroniska ruszylismy czerwonym szlakiem w stronę Hali Miziowej. Szlak prowadził przeważnie przez zalesione tereny. Do piero schodząc na Halę Miziową ukazały sie piekne widoki a spod schroniska, można było zobaczyć Babią Górę. Oczywiście musiało sie rozpadać ale nie zrezygnowaliśmy z wejścia na Pilsko. Wybraliśmy szlak żółty prowadzący kamiennymi schodkami i mniej tłoczy ale za to trochę śliski z powodu deszczu. Co prawda na szczycie za duzo nie było widać ale coś tam dostrzegliśmy.

Droga powrotna do schroniska na Rysiankę, odbyła się tym samym szlakiem. Natomiast do Żabnicy wróciliśmy przez Halę Lipowską i Halę Boraczą, idąc zielonym szlakiem, który prowadził częściowo zalesionym terenem, ale też ukazując nam widoki na Żabnicę. Szlak był łatwy i nie męczący. Natomiast z Hali Boraczej do Żabnicy dotarlismy czarnym szlakiem. Zejście było miejscami dość strome i kamieniste.

Avatar użytkownika
Patrycja Rafał M. Krajtroter 3156 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2015-09-09 14:51:17

Nie widze zdjęć z Pilska, może to ze względu na słabe widoki i mgłę o którą nie trudno na tym szczycie. Trzy krotnie bywałem na tym szczycie i dopiero za czwartym razem udało się wejśc i coś zobaczyć oczywiście wiało że hey.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47169 kilometrów
2015-09-08 21:11:48

Miłośnicy górskich wędrówek- tak trzymajcie.

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2015-09-08 20:45:42

Ho,ho,to z was prawdziwi miłośnicy góskich wędrówek.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów
2015-09-08 19:32:35

Piękny Beskid Żywiecki :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020