Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
molo, Danusia

Kierunek Mazury-Ostróda

2015-08-03
2015-08-16 19:55:48
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

W tym roku nasz krajtroterskie drogi zawiodły nas na Pojezierze Mazurskie. Naszą wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy w Ostródzie.

 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ostróda

Tegoroczny ,wyczekany urlop nie rokował zbyt dobrze. Mieliśmy problem ze znalezieniem kwatery,pogoda była gorzej jak fatalna ( 9-13 st. i nieustanny deszcz!),a na dodatek parę dni przed wyjazdem boleśnie sforsowałam kolano. Bogata mazurska oferta noclegowa był i owszem dostępna,jednak właściciele byli zainteresowani wynajęciem kwatery minimum na tydzień, a nas interesowały dwa,trzy dni. Nie zamierzaliśmy bowiem leżeć w jednym miejscu na plaży,ale przemieszczać się i zwiedzać okolicę,jak zwykle. Nieoczekiwanie kwatera się znalazła, w dzień wyjazdu pogoda radykalnie się zmieniła na plus,a ja ruszyłam w drogę z opaską stabilizującą na nodze.Planując wakacyjną trasę chcemy zawsze jak najwięcej skorzystać po drodze,bo nie wiadomo kiedy znów zawitamy w dość odległe dla nas rejony. Tym razem pierwszy przystanek wypadł nam w Ostródzie. Nigdy wcześniej nie byłam w tym mieście,nie licząc może przejazdów. Z przyjemnością zatrzymaliśmy się nad jeziorem Drwęckim ,by odpocząć w upalny dzień spacerując nad jego brzegiem. Rozległe jezioro znajduje się praktycznie w samym centrum miasta,można na nie bez problemu trafić,znajduje się na wprost Urzędu Miejskiego,który mieści się w zabytkowym budynku z XIX wieku, zwanym Kreishause. Do jeziora wpada leniwie rzeka Drwęca. Promenada nad jeziorem prowadzi od wyciągu nart wodnych (podobno najdłuższego w Polsce-800m dł.) do sympatycznego skwerku z fontannami . Jest to bardzo dobrze utrzymany, naprawdę piękny bulwar. Na jeziorze jest także tor kajakowy,a na brzegu plaża miejska ,przystań białej floty, drewniane molo oraz amfiteatr. Nad brzegiem znajduje się również zrewitalizowany Park Collisa z dobrze zachowany starodrzewem. Warto wspomnieć,że w granicach miasta Ostródy znajduje się aż 5 jezior.

Ostróda molo
Ostróda molo


Niedaleko jeziora Drwęckiego wznosi się zamek krzyżacki. Zwiedzaniem tego zamku rozpoczęliśmy wędrówkę Szlakiem Zamków Gotyckich. Ostródzki zamek pochodzi z XIII/XIV wieku,przebudowano go w XVIII wieku. Obecnie na zamku mieści się biblioteka,restauracja oraz muzeum. Miejsce to odwiedził niegdyś cesarz napoleon Bonaparte, o czym mówi pamiątkowa tablica na dziedzińcu zamku.

Jak widać nie bez powodu Ostróda nazywana jest stolicą Mazur Zachodnich. Choć nasz pobyt nie był zbyt długi,to jednak zobaczyliśmy najpiękniejsze i najchętniej odwiedzane miejsca spacerowe. Warto było tu zajrzeć.

pomnik T.Kościuszki
stateczek turystyczny
Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie wyciąg nart wodnych jezioro Drwęckie jezioro Drwęckie bulwar nad jeziorem Drwęckim bulwar nad jeziorem Drwęckim fontanna nad jeziorem zamek krzyżacki zamek krzyżacki zamek krzyżacki-tablica pamiątkowa zamek krzyżacki-tablica pamiątkowa zamek krzyżacki-dziedziniec zamek krzyżacki-dziedziniec zamek krzyżacki tablica pamiątkowa na dziedzińcu zamku zamek krzyżacki zamek krzyżacki zamek krzyżacki rzeka Drwęca Urząd Miasta Urząd Miasta amfiteatr wyciąg nart wodnych budynek dawnego sądu
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
2015-08-22 09:34:21

Piękna okolica, ciekawe zdjęcia.

Pozdrawiam Tadek

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19113 kilometrów
2015-08-18 23:47:42
Ostródę miałem przyjemność odwiedzić, fajna miejscowość, szkoda że dokucza Ci kontuzja, powrotu do zdrowia życzę i będę czekał na dalsze relacje z tak pięknych miejsc pozdrawiam
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2015-08-17 22:11:27

[cytuj autor=' Danusia']Wakaje były wspaniałe,pomimo początkowych problemów i tego,że większość wyjazdu spędziłam z opaską stabilizującą na nodze. Bardzo,ale to bardzo utrudniało mi to wędrówkę,nieustannie zapominałam o jej istnieniu i usiłowałam iść szybko,jak zwykle.Wtedy następowalo bardzo szybkie i bardzo bolesne przypomnienie o urazie. Myślałam wówczas o naszej Mokunce,ktora z problemem pourazowym kolana  zmaga się do dziś U mnie dziś jest już OK,to było "tylko" nadwyrężenie więzadła. Sporo zobaczyliśmy,będę sukcesywnie dorzucała relacje. Zauważyłam,że moje wakacyjne szlaki częściowo pokryły się z trasą Karola i Ani:-) Fajnie jest porównywać wrażenia. [/cytuj]

 

Ojjj, tak Danusiu, z kolanem nie ma żartów. Niestety nie zawsze wraca się do pełnej sprawnosci. Nic to widzę, że ty podobnie jak ja, realizujesz wyjazdowy plan skrupulatnie :)Tak trzymać !

Pięknie opisane i obfocone . Faktycznie aż troje krajtroterów wybrało w tym roku azymut Mazury ;)

pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2015-08-17 15:16:34

przypominam iz Karol byl  w pracy w  Olsztynie .

po godzinach ( Lech ) odbywalo sie  zwiedzanie

 

Karol

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2015-08-17 11:15:22

Fajne ciekawe miaseczko podoba nam się

Avatar użytkownika
Lucy i Tom Krajtroter 21318 kilometrów
2015-08-17 10:53:15

Oj dobrze, że urlop udało się rozpocząć, pomimo wcześniejszych perypetii. 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2015-08-17 08:36:51

Wakaje były wspaniałe,pomimo początkowych problemów i tego,że większość wyjazdu spędziłam z opaską stabilizującą na nodze. Bardzo,ale to bardzo utrudniało mi to wędrówkę,nieustannie zapominałam o jej istnieniu i usiłowałam iść szybko,jak zwykle.Wtedy następowalo bardzo szybkie i bardzo bolesne przypomnienie o urazie. Myślałam wówczas o naszej Mokunce,ktora z problemem pourazowym kolana  zmaga się do dziś U mnie dziś jest już OK,to było "tylko" nadwyrężenie więzadła. Sporo zobaczyliśmy,będę sukcesywnie dorzucała relacje. Zauważyłam,że moje wakacyjne szlaki częściowo pokryły się z trasą Karola i Ani:-) Fajnie jest porównywać wrażenia.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów
2015-08-17 08:20:37

Piękna Ostróda, super całe wakacje mieliście jak sądzę, dobrze, że wszystko się poukładało, macie jak my, jak najwięcej zobaczyć :)

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2015-08-17 07:10:32

Mimo drobnych przygód urlop jak widze udany. Piekną miejscowość odwiedziliście.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2015-08-16 22:41:58

Atrakcyjna miejscowość.Lubie tak jak Ty chociaż na chwilkę zobaczyć ciekawe miejsca które mijam po drodze.

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2015-08-16 22:25:53

Ostróda jest cudowna  piekna i tajemnicza,  

na zamku w Ostródzie  Napoleon spedzil PÓL roku  idac na  Moskwe.

bylem 8.8.2015. i opisze

 

Pozdrawiam Karol

Ostatnio edytowany: 2015-08-16 22:31

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020