Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Mapa Słowińskiego Parku Narodowego., Edward Krężel

Pustynia nad Bałtykiem.

2013-06-27
2013-08-18 22:48:35
Avatar użytkownika
Edward Krężel Krajtroter 3044 kilometrów

Będąc na wczasach w Białogórze i nie mogąc usiedzieć na miejscu postanowiliśmy zobaczyć pustynię nad Bałtykiem czyli ruchome wydmy między Jeziorem Łebskim a wybrzeżem Bałtyku stanowiące część Słowińskiego Parku Narodowego.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wydma Łącka

Ponieważ pogoda dopisywała postanowiliśmy poświęcić dzień na zobaczenie ruchomych wydm między Jeziorem Łebskim a wybrzeżem Bałtyku. W związku z tym udaliśmy się samochodem w kierunku Łeby. Przejeżdżając skrajem miasta dojechaliśmy do miejscowości Rąbka na duży parking nad jeziorem. Dalej samochodem już nie można jechać. Z parkingu udaliśmy się do zajezdni meleksów, z której można za drobną opłatą dostać się dalej do wydm na kołach. Można jeszcze pieszo lub na rowerze. Po wniesieniu należnej opłaty wsiadliśmy do meleksa i w szybkim tempie mijając po drodze wyrzutnie rakiet V2 z okresu okupacji dotarliśmy do największej wydmy Łąckiej. Nazwa wydmy pochodzi od nazwy zasypanej przez piasek wioski. Przespacerowaliśmy się wzdłuż wydmy wąwozem pomiędzy wydmami. Trzeba przyznać, że piaski te robią wrażenie. Zresztą pełniły rolę pustyni w czasie wojny gdyż wojska Africa Korps przed udaniem się do Afryki tutaj właśnie się szkoliły. Wydma w dalszym ciągu się przemieszcza. Po spacerze pomiędzy wydmami zdecydowaliśmy się na powrót również meleksem. Po powrocie do Rąbki przeszliśmy nad Jezioro Łebskie na molo u nasady którego znajduje się wieża widokowa, z której roztacza się widok na morze i jezioro. Następnie udaliśmy się samochodem w drogę powrotną do Białogóry.Drogowskaz przy wydmach. Zasypywany las w drodze do wydmy Łąckiej Wydma Łącka Spacer doliną między wydmami Pustynia robi wrażenie. Cały widok to piaski. Inne wydmy. Powrót do parkingu meleksów. Molo na Jeziorze Łebskim. Widok na Jezioro Łebskie. Wieża widokowa u nasady mola.
Avatar użytkownika
Edward Krężel Krajtroter 3044 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2013-08-19 09:53:45

[cytuj autor='M Ela']I kolejne fajne miejsce, którego nie znam. Świetnie. Pozdrawiam  [/cytuj]

 

Też nie znam, niestety. Zazdrazczam Edward. Wspaniała , ciekawa wycieczka.

pozdrawiam:)

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2013-08-19 09:38:53

I kolejne fajne miejsce, którego nie znam. Świetnie. Pozdrawiam 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2013-08-19 08:08:57

Zdobyliście wydmową Górę Łącką,brawo:-) To chyba najbardziej znany odcinek turystyczny w Słowińskim Parku Narodowym. Pozdrawiam.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020