, Ewa

Spacer wśród kwiatów w Wojsławicach

2009-06-22
2009-06-22 20:40:47
Avatar użytkownika
Ewa Uzależniony od podróży 1434 kilometrów
Dobra pogoda wystarczy. Zapraszam do Arboretum w Wojsławicach
Wojsławice położone są 50 km na południe od Wrocławia i 2 km. na wschód od historycznej Niemczy, na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko - Niemczańskich. A że mieszkam tuż obok Strzelina ogród w Wojsławicach odwiedzam co roku.
Nad jednym z prawobrzeżnych dopływów Ślęży, w malowniczej kotlinie, na północnych stokach Wzgórz Dębowych na wysokości 250 - 275 m. n.p.m. jest położone Arboretum w Wojsławicach. Teren parku przecinają dwie nieckowate doliny, przebiegające w kierunku wschód - zachód. Ich środkiem przepływają niewielkie, okresowe strumyki. Na ich bazie utworzono dwa stawy przegrodzone groblą oraz kilka niewysokich progów wodnych, które niewątpliwie poprawiają warunki mikroklimatyczne dla roślin. W okolicach Wojsławic panuje łagodny klimat przedgórski, ale dość częste są tutaj burze, zwłaszcza wiosną i latem. Specyficzny mikroklimat, wysoka wilgotność powietrza, długo zalegający śnieg, sporadycznie występujące wiosenne przymrozki i żyzna gleba sprzyjają uprawie wielu gatunków roślin rzadko spotykanych w innych regionach Polski.
Spacer wśród wielokolorowych kwiatów i krzewów działa na mnie tak samo uspokajająco jak widok Tatr. Dlatego też staram się być w obu tych miejscach co roku. Polecam ten spacer.
Problemem są w sezonie ogromne rzesze weekendowych turystów. Ciasno jak diabli. Ale widoki super. Polecam wycieczkę w dni powszednie ( oprócz poniedziałku ) i około połowy maja. Kwitnie wszystko dokoła. Można tu zobaczyć wszystkie kolory „tęczy z kwiatów”.
Spacer wśród kwiatów w Wojsławicach
Avatar użytkownika
Ewa Uzależniony od podróży 1434 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021