Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wycieczka po Augustowie i okolicach

2009-04-23
2009-05-13 19:45:09
iwtg11.40iwona.wioleta Wędrowiec 150 kilometrów
1.Zwiedzanie Augustowa: kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, spacer po Rynku Zygmunta Augusta i bulwarach augustowskich, obiad w restauracji Albatros. 2.Zwiedzanie Studzienicznej: kościoła i kaplicy. 3.Zwiedzanie mostów w Stańczykach.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Augustów > Studzieniczna > Stańczyki

Będąc w Augustowie poznaliśmy malownicze zakątki Augustowszczyzny. Zwiedzilismy wiele pięknych miejsc. Do najciekawszych należą: wyciąg narciarski nad jeziorem Neckiem, a także bulwary, które są miejscem częstych spacerów mieszkańców. Głównym zabytkiem Augustowa jest kościół Najświetszego Serca Pana Jezusa. Jest wybudowany w stylu romańskim. W kościele jest pięć dębowych ołtarzy, a w głównyj znajduje sie obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Wieczorami ogromną popularnością cieszy się Rynek Zygmunta Augusta, wokól którego ulokowanych jest mnóstwo pubów i restauracji. Warto zajść na obiad do resyauracji Albatros, w której podaję sięn smaczne i niedrogie dania. W centrum miasta znajduje sie park, do którego warto zajść aby zobaczyć fontannę.
Będąc na terenie Augustowa warto odwiedzić zabytkowy zespól sakralny znajdujący się w Studzienicznej - miejscowość oddalona 9 km od Augustowa. Znajduje sie tam zabytkowy kościól drewniany ze zdobieniami z poroża dzikich zwierząt, a także kaplica, w której znajduje się obraz Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Jest to miejsce częstych pielgrzymek. W 1997 roku odwiedził to miejsce papież Jan Paweł II.
Warto też zobaczyć ogromne wiadukty we wsi Stańczyki. Są to mosty najwyższe w Polsce o wysokości 36 m. Na ta wycieczkę najlepiej wybrać sie latem, gdyz Augustów i jego okolice należą do najpiękniejszych terenów podlasia.pomnik pomnik na Rynku Zygmunta Augusta bulwary w Augustowie bulwary restauracja Albatros kaplica w Studzienicznej kościół w Studzienicznej wnętrze kościoła kościół Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie
iwtg11.40iwona.wioleta Wędrowiec 150 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Ewelina Uzależniony od podróży 1771 kilometrów
2014-07-10 21:38:22

piękne miejsce, szkoda, że tak mało zdjęć:)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020