, EmiZtg

Wysoka Kopa

2016-08-13
2017-04-13 15:01:31
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

Kolejny szczyt do Korony Gór Polski. Którą robię przy okazji, najczęściej przy okazji wyjazdów wspinaczkowych 🙂.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Szklarska Poręba > Góry Izerskie

Wymyśliłam sobie tę trasę jako propozycję na dzień odpoczynkowy na wyjeździe wspinaczkowym. Po dwóch dniach wspinania mieliśmy dość, a spacerek miał być krótki. Do tego po powrocie z Wysokiej Kopy mieliśmy jeszcze wejść na Skopiec. No ale jak to zwykle z moimi pomysłami bywa, wycieczka była bardzo ciekawa, ale na pewno nie krótka.Całośc wyniosła jakieś 18 km i w sumie 4,30h, co wliczając do tego dojazd i zakupy w Biedrze zajęło nam cały dzień 😢.

Szlak bardzo fajny, zróżnicowany, po drodze jest schronisko i mnóstwo punktów widokowych, z których roztaczają się panoramy na liczne pasma sudeckie oraz na Karkonosze. Wysoka Kopa leży poza szlakiem, skręca się w lewo za wiatką zaznaczoną na mapie, ścieżka jest wyraźna, ale niemiłosiernie ubłocona i chyba niezależnie od pogody, bo my szlismy latem w upale, a błoto mimo to było nieziemskie.

Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021