Dorkowa Skała, Marta

Barania Góra

2008-04-12
2008-08-14 21:51:55
Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów
Wisła - Barania Góra
Start z dworca PKP Wisła Głębce. Zielonym szlakiem do Przełęczy Kubalonka, a stamtąd czerwonym przez Przełęcz Szarcula.
Zaraz za Przełęczą, kilka minut drogi, znajdują się ładne skałki i formacje skalne - tzw. Dorkowa Skała. Po zrobieniu zdjęć idziemy dalej, po godzinie i 40 minutach mijamy prywatne schronisko Stecówka.
W promieniu kilkuset metrów od Stecówki znajduje się drewniany kościół MB Fatimskiej z 1905 roku. Czerwone znaki prowadzą dalej, na Przysłop. Tam znajduje się brzydkie socrealistyczne schronisko PTTK oraz (wcześniej) całkiem ładny budyneczek (drewniany) muzeum - Izba leśna.
Po krótkim odpoczynku w schronisku idziemy dalej, szlakiem czerwonym aż na szczyt Baraniej Góry. Na samym szczycie znajduje się platforma widokowa. Podczas mojej wizyty była zamknięta - ale może to dlatego, że byłam przed sezonem🙂
Mijamy rezerwat Barania Góra, chroniący tereny leśne otaczające źródła Wisły. Schodzimy dość stromo szlakiem niebieskim do drogi asfaltowej, biegnącej wzdłuż Białej Wisełki (dającej początek rzece Wiśle). No i dalsza droga wiedzie wzdłuż Wisełki, cały czas asfaltem. Tak dochodzimy do przystanku PKS Wisła Czarne, skąd możemy wrócić atobusem na dworzec.

Czas przejścia, bez odpoczynków: ok. 5-6 godzin

Strona www schroniska na Przysłopie: http://www.wisla.info.pl/index2.html
Strona miasta Wisła: http://www.wisla.pl/


Na szlaku.. Kościół MB Fatimskiej Izba Leśna na Przysłopie Biała Wisełka Zejście ze szczytu Baraniej Barania Góra Barania Góra
Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów
2008-08-21 17:56:25
Ja też tak wolę, ale wtedy był już kwiecień i nie spodziewałam się aż takiej zimy na szczycie😉
Konto usunięte
2008-08-15 09:29:46
Konto użytkownika zostało usunięte
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021