Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Agnieszka Bierowiec

Popołudniowy spacer na Nosal

2010-04-07
2010-04-07 02:39:57
Avatar użytkownika
Agnieszka Bierowiec Zapaleniec 621 kilometrów
Kuźnice - Nosalowa Przełęcz - Nosal - Dolina Olczyska
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zakopane

Mając do dyspozycji zaledwie parę godzin można pozwolić sobie na krótki górski spacer. Trasa na Nosal jest łatwa, przyjemna i widokowa. Pozwala "rozprostować kości" przed poważniejszymi wyprawami.Z Kuźnic spacerkiem kierujemy się zielonym szlakiem w kierunku Nosala. Podczas wędrówki możemy podziwiać widoki na Tatry. Konsumując podwieczorek mieliśmy możliwość przyglądnięcia się przez moment helikopterowi TOPR'u w akcji.Następnie udaliśmy się do Przełęczy Nosalowej, gdzie zmieniliśmy szlak na żółty (przechodzący później w zielony), kierujący nas ku Dolinie Olczyska.

Muszę przyznać, że była to moja pierwsza wizyta z tej dolinie - na pewno nie ostatnia. Polana tuż nad Olczyskim Potokiem urzekła mnie. Wrócę tam napewno.

Spacer doliną ma swój urok - zwłaszcza w sierpniowych promieniach zachodzącego słońca.

Najtrudniejszy odcinek wejścia na Nosal
Dolina Olczyska Popołudniowy spacer na Nosal Widok na Kasprowy
Avatar użytkownika
Agnieszka Bierowiec Zapaleniec 621 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020