Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Janek

Kościelec i Stawy Gąsienicowe.

2009-07-06
2009-07-06 22:56:13
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów
Kuźnice /około1000m n.p.m./ - Przełęcz między Kopami /1499m n.p.m./ - Schronisko PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej /1500m n.p.m./ - Czarny Staw Gąsienicowy /1625m n.p.m./ - Mały Kościelec /1863m n.p.m./ - Przełęcz Karb /1853m n.p.m./ - Kościelec /2155m n.p.m./ - Przełęcz Karb - Zielona Dolina Gąsienicowa - Schronisko PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej - Przełęcz między Kopami - Kuźnice.
Mimo wyboru pięknej słonecznej pogody nie udało mi się nikogo namówić na tą wycieczkę, dlatego musiałem ją odbyć sam.
Z Kuźnic doliną Jaworzynki dotarłem na Przełęcz między Kopami, gdzie szczególnie okazale prezentował się w tym dniu Giewont.
Ledwo nasycił się mój wzrok tymi widokami a po paru minutach ujrzałem w pełnej krasie przepiękną zawsze Halę Gąsienicową.
Szkoda mi było nawet skręcać do schroniska i pognałem nad Czarny Staw Gąsienicowy.
Po pożywieniu i odpoczynku nad Czarnym Stawem wdrapałem się bardzo stromym podejściem na Mały Kościelec i zanim się zorientowałem, byłem już na Przełęczy Karb.
Krótki odpoczynek i zanim się spostrzegłem byłem już na wierzchołku Kościelca.
Tu już sobie posiedziałem dłużej, bo było tego dnia co sobie pooglądać we wszystkich praktycznie kierunkach.
Schodząc z Kościelca, najpierw podziwiałem piękną Czarną Dolinę Gąsienicową a później się skoncentrowałem na jeszcze piękniejszej Zielonej Dolinie Gąsienicowej.
W Zielonej Dolinie Gąsienicowej oddzielonej od Czarnej Doliny Gąsienicowej masywem Kościelców znajduje się większość, bo aż 19 z 21 stawow Doliny Gąsienicowej.
Spacer między stawami po zalegających płatach śniegu w kontraście z kwitnącą roślinnością jest czymś co pozostaje na dlugo przed oczami , mimo że trzeba było skierować się do wylotu Hali Gąsienicowej.
Tym razem zszedłem sobie z Przełęczy między Kopami, łagodniejszym bardziej spacerowym szlakiem przez Boczań.
Mimo, że na wycieczce byłem teoretycznie sam caly dzień mi towarzyszyły na wycągnięcie ręki moje ukochane a, w tym dniu naprawdę pięknie się prezentujące góry.
Kościelec i Stawy Gąsienicowe. Zator
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Ewa Uzależniony od podróży 1434 kilometrów
2009-07-07 20:02:17
Zazdroszę Panu tej możliwości tak częstych wędrówek po Tatrach. Ja mam niestety ponad 400 km do Zakopanego, więc ... Ale chociaż pooglądam je na Pana fotkach. Ale juz niedługo. 4 sierpnia i ja sobie połażę. Pozdrawiam.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020