Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Termy podhalańskie, Michał Oki

Termy podhalańskie

2009-06-16
2009-06-16 23:38:47
Avatar użytkownika
Michał Oki Uzależniony od podróży 1810 kilometrów
Termy podhalańskie znajdują się między Szaflarami a Białym Dunajcem w miejscowości Bańska Niżna, droga z Krakowa do Zakopanego nr 47. Termy Podhalańskie złożone są z zespołu całorocznych basenów termalnych, zewnętrznych i wewnętrznych wraz z terenem przeznaczonym do rekreacji np. kąpieli słonecznych, salon odnowy biologicznej SPA, sauny i hotel
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
23 listopada na dworze śnieg około 15 cm, mróz w granicach -3*C, Późne popołudnie, jedziemy do Szaflar na wody termalne. Cała wycieczka po ciężkim dniu zwiedzania okolic Niedzicy i Słowacji, czeka tylko na chwile relaksu i odpoczynku. Z całej grupy nikt nie był w termach, nowość. Ciekawość czy to kolejny basen z wodą i ze zjeżdżalnią a może ... Docieramy, na parkingu tłoczno od samochodów i autokarów (tablice rejestracyjne lubuskie, mazowieckie, lubelskie itp.). Wchodzimy do okazałego budynku małe zamieszanie co? gdzie? kiedy?. Zauważyłem, że po lewej jest restauracja ceny niezbyt wygórowane. Po chwili Pani przewodnik podaj nam "zegarki", są tą elektroniczne chipy które należ założyć na rękę, za pomocą tych "zegarków" dowiadujemy sie, która jest nasza szafka w przebieralni oraz ile czasu nam zostało do wykorzystania na basenach. Wchodzimy cała grupą, około 30 osób do przebieralni, jest tłoczno i ciasno, niestety są około 10 przebieralni wiec trzeba czekać. W końcu udaje mi sie przebrać, podchodzę do czytnika który wskazuje mi moją szafkę (aby otworzyć szafkę należy za każdym razem przystawić "zegarek" do czytnika). Małe zamieszanie z tymi szafkami jak to nowość, zawsze były kluczki 🙂 .
Już w kąpielówkach idę na baseny, przed wejściem obowiązkowy prysznic. Po wejściu do środka zauważyłem kolejną restaurację, pierwszy basen z wyjściem na zewnątrz. Pod dachem są cztery baseny dwa z nich z wyjściem na zewnątrz i na zewnątrz są trzy baseny w tym brodzik dla dzieci. Woda w każdym basenie różnej temperatury od około 28*C do 35*C. Tłoczno w basenach ale udało mi się znaleźć odpowiednie miejsce przy hydromasażach (strasznie duże ciśnienie wody wylatującej z dysz).
Nasza Pani przewodnik wykupiła karnet na 3 godziny normalnie kosztuje 25 zł ale dla grób zorganizowanych cena jest mniejsza.
W basenach termalnych ludzie w każdym wieku od małych dzieci z dmuchanymi rękawami po starsze osoby korzystające z ławek do masażu wodnego. Nad wszystkimi czuwają ratownicy bacznie wypatrując osoby, które np. chcą zjechać ze zjeżdżalni głową do dołu.
Jestem, zapłaciłem wiec korzystam ze wszystkiego, wszystkie bicze wodne, leżanki i ławki do masażu, jeżyki, z urządzeń do masażu karku. Siła uderzeń wody prawie jak z węża strażackiego 😉 Czas na zjeżdżalnię wraz z dziećmi, zjeżdżam do wody x6 razy a może i więcej, można znowu poczuć się jak dziecko 🙂
Kolejny krok skierowałem na jakuzzy, siedziały w nim młode i starsze dziewczyny 😉 ciekawe doświadczenie woda gorąca dziewczyny miłe nie chciało się wychodzić, ale czas na nowe doświadczenia i przeżyci. Więc wybrałem sie na baseny na dworze, przypominam że temperatura powietrza na zewnątrz wynosi -3*C. Ale amatorów takich kąpieli nie brakowało wiec i ja poszedłem. Woda temperatura około 30*C z wody wystaje sama głowa, korzystam z biczy wodnych w basenach na zewnątrz. Dzieci rzucają się śniegiem, nagle zaczyna padać śnieg jeszcze kilaka minut i wracam do środka bo niestety ale głowa marznie 😢
Kolejnym moim krokiem jest sauna, pierwszy raz wchodzę, wiem na czym polega ale nie spodziewałem się, że będzie aż tak gorąco i duszno, po około 7 minutach miałem dosyć, cały zapocony wyszedłem i obrazu pod zimny prysznic który znajduje się obok sauny, po chwili byłem bardzo odprężony. Jeszcze wizyta w restauracji na zimny napój 🙂
Jeszcze kilka zjazdów ze zjeżdżalni, i z powrotem do sauny. Różnorodność atrakcji basenowych zapewni atrakcyjne i aktywne spędzenie czasu na termach.
Niewiadomo kiedy czas się szybko kończył więc trzeba było się, pójść przebrać, za każdą dodatkową minutę na basenie płaci się 10gr.
W autokarze każdy zadowolony z wizyty w Termach Podhalańskich dzieli się swoimi spostrzeżeniami i wszyscy mówią "jeszcze tu wrócimy".
Avatar użytkownika
Michał Oki Uzależniony od podróży 1810 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020