Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Hala Krupowa i okolica

2009-05-15
2009-05-15 16:15:09
Avatar użytkownika
MM Krajtroter 4080 kilometrów

01.05.2009r.

W naszej „krupowej wyprawie” wzięli udział:
Kasia, Teresa, Grażyna, Dorota i Ilonka oraz Marek, Robert, Mateusz i Michał.

Na Halę Krupową podchodziliśmy ze Skawicy, do której dojechaliśmy dwoma samochodami bez przeszkód, jeśli uznamy 48 minutowe stanie w korku w Makowie Podhalańskim za nieistotny drobiazg ;-)

Dopisała nam pogoda i humory.
Marek swoim zwyczajem rozpieszczał nas i nieustannie zaskakiwał wyjmując z plecaka najmniej oczekiwane smakołyki, spośród których największym uznaniem cieszyły się słodkie jabłka, małosolne ogórki, miodówka i orzechy nerkowca.
Grażynka orzeszkami piniowymi wywołała spore zamieszanie, znikły równie szybko jak się pojawiły a drożdżowe ciasto Kasi pochłonęliśmy jeszcze na Hali Krupowej.
Rozmowom i żartom nie było końca.
Zachwycały nas kobierce kaczeńców, żywca i pierwiosnków a także kwitnące jeszcze gdzie niegdzie krokusy i leśne fiołki.
Bukowy las uraczył nas soczysto- aksamitną zielenią a Polica zasmuciła usychającym świerkowym lasem dając jednak nadzieję, że przyroda poradzi sobie i tym razem. Tatry ukazały sie z całej swej krasie oraz długości.
Robert z Markiem zbadali odważnie dno wąwozu dokumentując zejście stromym stokiem urwiska zdjęciami rwącego, górskiego potoku a Ilonka z narażeniem życia zbadała wytrzymałość nadwyrężonej mocno korzeniami potężnego buka skarpy. Teresa zachodziła buty , Mati i Michał zjedli absolutnie wszystkie czekoladowe wiktuały a ja natomiast przekonałam się, że jednym ze skutecznych sposobów zatamowania potoku słów jest obdarowanie kobiety kwiatkiem (trzymam zasuszony w kartkach mapy fiołkowy dowód na to i patrząc teraz na niego kończę moją relację).
Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników wyprawy oraz Leszka :-)DorotaPs. To był uroczy, wspaniały i pełen wrażeń dzień. Dziękuję :-)

Panorama Tatr ze stoku Policy Kaplica Matki Boskiej Opiekunki Turystów Czy ta mapa aby na pewno jest dokładna? Kwitnące zagajniki w Skawicy \ Na rozstaju dróg Polica- szczyt(1369 m n.p.m.) Krzesanie ognia Polica (1369 m n.p.m.)- panorama Tatr Ogórki małosolne :-) Zabytek w pobliżu schroniska :-( Grażyna i Robert :-) Bukowy las Panorama Tatr z Hali Krupowej Kaczeńcowe łąki na Hali Krupowej Chwile relaksu Schronisko na Hali Krupowej Teresa potrafi docenić urodę i smak jabłuszka :-) Polica- szczyt(1369 m n.p.m.) pomiędzy kikutami drzew powoli odradza się las Schronisko na Hali Krupowej Marek :-) Zawsze to wyżej i lepsza perspektywa... Umierający las na szczycie Policy Mati i pierogi z mięsem Panorama Tatr z Hali Krupowej I co tu wybrać? Słodko pachnące pierwiosnki na Hali Krupowej Kaplica Matki Boskiej Opiekunki Turystów Czyżby pomysł na zegr słoneczny ? Zapomniana Modlitwa Trzecie podejście ;-) Najmłodsi uczestnicy wędrówki: Ilonka, Michał i Mateusz. Michałek z prędkościa wiatru przemieszcza się w kadrze. Potężny buk nad wysokim urwiskiem Pierwsza próba, stoimy grzecznie. Wspólne fotografowanie na Hali Krupowej Pierwsze napotkane kaczeńce Wypas owiec w okolicach Skawicy
Avatar użytkownika
MM Krajtroter 4080 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
MM Krajtroter 4080 kilometrów
2009-05-19 22:54:02
Tak...takie kameralne. I panuje tam świetna atmosfera. Bardzo chciałam wziąć udział w tym roku w zimaku ale niestety pierwszy raz od kilkunastu lat pochorowałam się i było to niemożliwe. Zostało mi więc tylko rozczytywanie się w relacji zamieszczonej w npm i smutek po odejściu Piotra Morawskiego, którego byłam bardzo ciekawa a nie zdążyłam poznać.
Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów
2009-05-19 22:16:31
Sympatyczna relacja i fajna wycieczka. Ładne zdjęcia - przyjemnie pooglądać znajome miejscówki:) Akurat w porze kwitnienia kaczeńców nie byłam na Krupowej.. jesienią, latem, wiosną, ale późną, to owszem. Ładne schronisko na Krupowej, prawda? Pozdrawiam!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020