Żarki na słodko

Deszcz jest potrzebny. To oczywiste dla rolników, grzybiarzy i np. producentów parasoli. Wbrew pozorom turystom też czasami deszcz wychodzi na dobre. My zrealizowaliśmy taką opcję dodatkową, na którą przy słonecznej pogodzie raczej nie byłoby czasu, a miejsce okazało się warte odwiedzenia.Z samego rana jest jeszcze słonecznie, ale prognozy są nieubłagane i w dodatku się sprawdzają. Tego dnia z powodu deszczu musimy zrezygnować z zaplanowanej wycieczki (to jedyny dzień w ciągu dwóch tygodni, gdy pogoda tak istotnie wpłynęła na nasze plany).

Dopóki nie pada, jedziemy do Żarek na zakupy i to nie byle gdzie, bo na słynny żarecki jarmark przy zabytkowych stodołach. Przy okazji umawiamy się na słodkie zwiedzanie. Żeby nie siedzieć bezczynnie i żeby nie było, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, postanawiamy wybrać się do Manufaktury Słodyczy Hokus Pokus w Żarkach.O godzinie czternastej zaczyna się pokaz przygotowania masy cukrowej na lizaki. Gdy ciepła i kolorowa substancja o smaku bananowym jest gotowa, do akcji wkraczają dzieci. Każdy z uczestników pod okiem pani lepi swój własny lizak według wybranego wcześniej wzoru. Powstają kotki, pieski i różne postacie z bajek. Na koniec pani częstuje wszystkich – dzieci i rodziców ręcznie zrobionymi cukierkami. Dodatkowo można zaopatrzyć się w różne słodkie cudeńka, które tak ładnie wyglądają, że aż szkoda je zjadać.

Morał tej wycieczki jest taki, że do Manufaktury Słodyczy zdecydowanie lepiej wybierać się po obiedzie niż przed obiadem.

Komentarze

2019-09-19 20:39:47

Super, bardzo fajna atrakcja, nie tylko dla dzieciaków.

2019-09-19 07:12:29

Tak, z tym morałem to wszystko się zgadza, a i posłodzić życie czasem też troszkę trzeba.

2019-09-18 11:39:37

Wspaniały pomysł ,dzieci musiały być zadowolone.Ja pamiętam jak za młodych lat topiliśmy cukier-niesamowite pyszne lizaki wychodziły ale wtedy wszystko smakowało.Lizaki kogutki,najwięcej były znane.

2019-09-18 11:22:13

Hehe super  i my lepiliśmy tam lizaczki :) Jest słodko, kolorowo, bajkowo, dzieci nasze były bardzo zadowolone :)

2019-09-18 10:42:15

Ten kto powiedział, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, chyba nie był nigdy w takiej Manufakturze:)

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: