jeziora w WPN , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Wielkopolski Park Narodowy

(4.9 głosów: 21)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wielkopolski Park Narodowy rozciąga się około 15 km na południe od Poznania, pomiędzy miejscowościami Stęszew, Puszczykowo i Mosina. Dyrekcja i Muzeum Przyrodnicze znajdują się w miejscowości Jeziory, nad Jeziorem Góreckim.

Wielkopolski Park Narodowy powstał w 1957 roku, dzisiaj istnieje tu 18 obszarów ochrony ścisłej, które chronią przeróżne formy krajobrazu polodowcowego oraz najbardziej naturalne zbiorowiska roślinne i związane z nimi zwierzęta. Ochroną objęto też 32 drzewa pomnikowe.

Wielkopolski Park Narodowy, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wielkopolski Park Narodowy, Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Turystyka w WPN-ie

Wielkopolski Park Narodowy każdego roku odwiedza ponad milion turystów, biegnie tu pięć znakowanych szlaków pieszych o łącznej długości 85 km. Na tych szlakach dodatkowo wyznaczono 7 tras wycieczkowych ułatwiających poznanie wartości przyrodniczych i kulturowych tego obszaru. W Wielkopolskim Parku Narodowym udostępniono również ponad 100 km tras rowerowych i 30 km szlaków konnych.

W Parku spotkać można ciekawe zabytki - dworki, kościoły, a nawet malownicze ruiny zameczku Klaudyny Potockiej, na wyspie na Jeziorze Góreckim. Prócz tego jeziora rozlewają się tutaj inne malownicze zbiorniki wodne, często objęte ochroną.

jeziora w WPN , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
jeziora w WPN , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Wielkopolski Park Narodowy - Dyrekcja Parku
Jeziory, Mosina
tel. 61/ 898-23-00
sekretariat@wielkopolskipn.pl
www.wielkopolskipn.pl
Muzeum przyrodnicze
tel. 61/ 898-23-23

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wielkopolski Park Narodowy na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Poznania wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wlkp.Park Narodowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wlkp.Park Narodowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wlkp.Park Narodowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Wlkp.Park Narodowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
52°16'10N, 16°47'56E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

karrrr96

:-* zachęcam tam pojechać

Karolina

Park odkryliśmy niedawno. Bardzo fajne ścieżki, piękna trasa w okolicach zameczku na wyspie

Karolina Snowarska
Tereny bardzo dobre na wycieczki rowerowe i piesze. Dużo ścieżek, kilka jezior, tereny ciekawe. Polecam.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022