Tak niegdyś wyglądał Stary Zamek, wienie

Zamek Książ - Stary Książ

2016-07-31
2016-08-01 23:27:15
Avatar użytkownika
wienie Zapaleniec 980 kilometrów

Zamek Książ to jeden z największych (trzeci w Polsce) i najpiękniej położonych zamków w Polsce. Dodatkowego smaczku dodają nam tajemnice osnute z czasów II  wojny światowej a mowa tutaj o podziemiach zamku oraz okolicznym projekcie "Riese" czy kilka km dalej tzw. 65 km kilometrze gdzie niby odkryto jakiś pociąg choć bardziej znawcy czekają na kolejne podziemia i po cichu podziemną kolej. Jedyne co mnie zmartwiło to bardzo długa kolejka do automatu z biletami którego każdy uczy się obsługi a na drugi chyba nie było stać włodarzy zamku więc kolejki są długie. Koło zamku do ogrodów też bez biletu nie można wejść.

Wycieczka z Zamku Książ do Starego Zamku (zbudowane antyczne ruiny w miejscu niegdyś średniowiecznego zamku) nie wymaga dużego wysiłku bo to zaledwie 3 km z czym większość z górki. Po drodze należy zaliczyć punkty widokowe z pięknymi widokami na dolinę i sam Zamek Książ. Należałoby się zaopatrzyć w mapkę lub w smartfonie używać Mapa.me (android) gdzie widać szlaki i tutaj proponuję ze Starego Zamku wycieczkę wzdłuż rzeki aż do Zamku Książ z kilkoma pięknymi miejscami po drodze.Darmowa aplikacja na smartfona z androidem - Maps.me (mapy należy pobrać w domu najlepiej po wifi i można same województwa)

Ogrody koło Zamku Książ
Ogrody koło Zamku Książ

Moja mapka z dokładną pieszą trasą - w serwisie Traseo

Proponowana nowa trasa, troszkę dłuższa ale ciekawsza - w serwisie Traseo

Wejście do ogrodów z biletem
Zamek Książ
Kuźnia


Dla rowerzystów polecam pobrać ulotki z mapami z http://mtb.walbrzych.pl/

- http://um.walbrzych.pl/walbrzych-mojemiasto/images/wydawnictwa/nakrec_sie_na_gory.pdf- http://um.walbrzych.pl/walbrzych-mojemiasto/images/wydawnictwa/mtb_mapa_rowerowa.pdf

Lista miejsc ciekawych krajobrazowoz mapkami:

Widok z punktu widokowego
Widok z punktu widokowego

http://mtb.walbrzych.pl/trasy-rowerowe/lista-miejsc-ciekawych-krajobrazowo/

Jak piszą na stronie internetowej zamku: - zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ.

Przed przyjazdem należy planować aby sie wstrzelić może na jakąś imprezę a jest ich w roku kilka bardzo ciekawych:

- W każdy pierwszy tydzień sierpnia na Zamku Książ odbywa się prawdziwy Konwent Upiorów! Przybywają z całego świata, by zasmakować książańskich ciemności i by skryć się w zamkowych, chłodnych murach ... Podczas edycji specjalnej "Horror Castle" pokażemy Wam miejsca, do których balibyście się wejść nawet za dnia! Tego dnia będzie więcej zjaw, w dodatku takich, których jeszcze nie znacie! Jak zawsze Waszym głównym zadaniem, wyjątkowo odważnych turystów uczestniczących w tym wydarzeniu będzie... przeżycie i znalezienie drogi powrotnej do domu! Rzucamy Wam wyzwanie byście właśnie w tym dniu weszli do Nawiedzionego Zamczyska. Przewidzieliśmy dla Was naprawdę emocjonujący wieczór. Przygotujcie się na mroczną przygodę z elementami Escape Roomu oraz Horror House. Zwiedzanie będzie trwało ok. 90 minut, oczywiście wyruszycie z Waszym jedynym obrońcą - przewodnikiem (informujemy, że żaden z przewodników nie posiada figury kulturysty/kulturystyki 😉). Edycja dla rodzin z dziećmi w wieku 8-14 lat odbędzie się dzień wcześniej, 5 sierpnia.

- Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 13 sierpnia 2016 roku, o godz. 10.00 rozpocznie się czwarta już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic. Tym razem poświęcona będzie głównie tematyce "Złotego Pociągu", tematom związanym z eksploracją oraz wyjątkowym epizodom z życia dolnośląskich zamków i pałaców. Opowiemy również o wyjątkowo cennych depozytach, które wciąż czekają na odkrycie. Więcej informacji o cenach biletów, programie, atrakacjach tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-tajemnic

- Wybierzcie się z nami w muzyczną podróż przez kraje Europy środkowo-wschodniej podczas XIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy. Sprawdźcie harmonogram, ceny biletów, karnetów i pozostałe informacje tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/xiii-miedzynarodowy-festiwal UWAGA! Sprzedaż biletów rusza 11 lipca 2016 r. (poniedziełek) o godz. 10:00 równocześnie w kasach zamkowych oraz poprzez system online: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl.

- zdjęcia oprócz starych pocztówek rzecz jasna wykonane smartfonem Samsung Note 4

Stary Zamek Stary Zamek Stary Zamek Stary Zamek Stary Zamek Stary Zamek Stary Zamek Stary Zamek Stary Zamek Stary Zamek Stary Zamek Tak niegdyś wyglądał Stary Zamek Tak niegdyś wyglądał Stary Zamek
Avatar użytkownika
wienie Zapaleniec 980 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19252 kilometrów
2016-08-04 06:31:37

Sam zamek, jak i jego otoczenie, są piękne.

Chętnie tam wrócę kiedyś.

pozdrawiam
 

Sasanka Zapaleniec 561 kilometrów
2016-08-02 20:01:48

Kolejny powód by wrócić w te okolice. Ciekawa trasa i relacja.

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
2016-08-02 14:25:13

W tym roku zaliczony ten piękny zamek, choć romantycznych ruin nie widzieliśmy z braku czasu.

Fajne fotki.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47350 kilometrów
2016-08-02 13:42:12
Świetna relacja.Pięć lat temu zwiedziłem zamek Książ i trafiłem na pokaz kwiatów.Zobaczyłem również stadninę koni ale przegapiłem Stary Książ.Dzisiaj wiem że za mało się przygotowałem na wycieczkę.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów
2016-08-02 10:16:24

Rozwijamy się, więc może kiedyś ... 🙂

Avatar użytkownika
wienie Zapaleniec 980 kilometrów
2016-08-02 09:41:29

niestety poza wieloma plusami wasz serwis na jeden duży minus, nie idzie pokazać szlaków pieszych lub je zaznaczać jak w Traseo.pl

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
2016-08-02 08:39:23

Wygląda imponująco.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów
2016-08-02 08:23:06

Pięknie, pięknie... 🙂 Coś ostatnio zamek Książ na topie u nas 🙂

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021