Tak niegdyś wyglądał Stary Zamek, wienie

Zamek Książ - Stary Książ

2016-07-31
2016-08-01 23:27:15
Avatar użytkownika
wienie Zapaleniec 980 kilometrów

Zamek Książ to jeden z największych (trzeci w Polsce) i najpiękniej położonych zamków w Polsce. Dodatkowego smaczku dodają nam tajemnice osnute z czasów II  wojny światowej a mowa tutaj o podziemiach zamku oraz okolicznym projekcie "Riese" czy kilka km dalej tzw. 65 km kilometrze gdzie niby odkryto jakiś pociąg choć bardziej znawcy czekają na kolejne podziemia i po cichu podziemną kolej. Jedyne co mnie zmartwiło to bardzo długa kolejka do automatu z biletami którego każdy uczy się obsługi a na drugi chyba nie było stać włodarzy zamku więc kolejki są długie. Koło zamku do ogrodów też bez biletu nie można wejść.

Wycieczka z Zamku Książ do Starego Zamku (zbudowane antyczne ruiny w miejscu niegdyś średniowiecznego zamku) nie wymaga dużego wysiłku bo to zaledwie 3 km z czym większość z górki. Po drodze należy zaliczyć punkty widokowe z pięknymi widokami na dolinę i sam Zamek Książ. Należałoby się zaopatrzyć w mapkę lub w smartfonie używać Mapa.me (android) gdzie widać szlaki i tutaj proponuję ze Starego Zamku wycieczkę wzdłuż rzeki aż do Zamku Książ z kilkoma pięknymi miejscami po drodze.Darmowa aplikacja na smartfona z androidem - Maps.me (mapy należy pobrać w domu najlepiej po wifi i można same województwa)

Ogrody koło Zamku Książ

Moja mapka z dokładną pieszą trasą - w serwisie Traseo

Proponowana nowa trasa, troszkę dłuższa ale ciekawsza - w serwisie Traseo

Dla rowerzystów polecam pobrać ulotki z mapami z http://mtb.walbrzych.pl/- http://um.walbrzych.pl/walbrzych-mojemiasto/images/wydawnictwa/nakrec_sie_na_gory.pdf

- http://um.walbrzych.pl/walbrzych-mojemiasto/images/wydawnictwa/mtb_mapa_rowerowa.pdf

Lista miejsc ciekawych krajobrazowoz mapkami:

Widok z punktu widokowego

http://mtb.walbrzych.pl/trasy-rowerowe/lista-miejsc-ciekawych-krajobrazowo/

Jak piszą na stronie internetowej zamku: - zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ.

Przed przyjazdem należy planować aby sie wstrzelić może na jakąś imprezę a jest ich w roku kilka bardzo ciekawych:

- W każdy pierwszy tydzień sierpnia na Zamku Książ odbywa się prawdziwy Konwent Upiorów! Przybywają z całego świata, by zasmakować książańskich ciemności i by skryć się w zamkowych, chłodnych murach ... Podczas edycji specjalnej "Horror Castle" pokażemy Wam miejsca, do których balibyście się wejść nawet za dnia! Tego dnia będzie więcej zjaw, w dodatku takich, których jeszcze nie znacie! Jak zawsze Waszym głównym zadaniem, wyjątkowo odważnych turystów uczestniczących w tym wydarzeniu będzie... przeżycie i znalezienie drogi powrotnej do domu! Rzucamy Wam wyzwanie byście właśnie w tym dniu weszli do Nawiedzionego Zamczyska. Przewidzieliśmy dla Was naprawdę emocjonujący wieczór. Przygotujcie się na mroczną przygodę z elementami Escape Roomu oraz Horror House. Zwiedzanie będzie trwało ok. 90 minut, oczywiście wyruszycie z Waszym jedynym obrońcą - przewodnikiem (informujemy, że żaden z przewodników nie posiada figury kulturysty/kulturystyki ;)). Edycja dla rodzin z dziećmi w wieku 8-14 lat odbędzie się dzień wcześniej, 5 sierpnia.

- Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 13 sierpnia 2016 roku, o godz. 10.00 rozpocznie się czwarta już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic. Tym razem poświęcona będzie głównie tematyce "Złotego Pociągu", tematom związanym z eksploracją oraz wyjątkowym epizodom z życia dolnośląskich zamków i pałaców. Opowiemy również o wyjątkowo cennych depozytach, które wciąż czekają na odkrycie. Więcej informacji o cenach biletów, programie, atrakacjach tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-tajemnic

- Wybierzcie się z nami w muzyczną podróż przez kraje Europy środkowo-wschodniej podczas XIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy. Sprawdźcie harmonogram, ceny biletów, karnetów i pozostałe informacje tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/xiii-miedzynarodowy-festiwal UWAGA! Sprzedaż biletów rusza 11 lipca 2016 r. (poniedziełek) o godz. 10:00 równocześnie w kasach zamkowych oraz poprzez system online: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl.

- zdjęcia oprócz starych pocztówek rzecz jasna wykonane smartfonem Samsung Note 4

Avatar użytkownika
wienie Zapaleniec 980 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18647 kilometrów
2016-08-04 06:31:37

Sam zamek, jak i jego otoczenie, są piękne.

Chętnie tam wrócę kiedyś.

pozdrawiam
 

Sasanka Zapaleniec 561 kilometrów
2016-08-02 20:01:48

Kolejny powód by wrócić w te okolice. Ciekawa trasa i relacja.

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50911 kilometrów
2016-08-02 14:25:13

W tym roku zaliczony ten piękny zamek, choć romantycznych ruin nie widzieliśmy z braku czasu.

Fajne fotki.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 44482 kilometrów
2016-08-02 13:42:12
Świetna relacja.Pięć lat temu zwiedziłem zamek Książ i trafiłem na pokaz kwiatów.Zobaczyłem również stadninę koni ale przegapiłem Stary Książ.Dzisiaj wiem że za mało się przygotowałem na wycieczkę.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114038 kilometrów
2016-08-02 10:16:24

Rozwijamy się, więc może kiedyś ... :)

Avatar użytkownika
wienie Zapaleniec 980 kilometrów
2016-08-02 09:41:29

niestety poza wieloma plusami wasz serwis na jeden duży minus, nie idzie pokazać szlaków pieszych lub je zaznaczać jak w Traseo.pl

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
2016-08-02 08:39:23

Wygląda imponująco.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114038 kilometrów
2016-08-02 08:23:06

Pięknie, pięknie... :) Coś ostatnio zamek Książ na topie u nas :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020