Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Rynek Fontanna, Angelika Krajewska

Ryglice

2015-06-01
2016-05-27 07:42:22
Avatar użytkownika
Angelika Krajewska Krajtroter 10053 kilometrów

Ryglice – wiejsko-miejska osada na południu Polski, leżąca 26 km od Tarnowa. Pieszczotliwie nazywana „miasteczkiem miłości”, a to za sprawą fontanny zakochanych na tzw.Wysepce, która oczywiście nigdy nie powstała.Ryglice, jak to na porządną osadę przystało, mają w swoim posiadaniu uroczy rynek, który całkiem niedawno przeszedł remont generalny. Na rynku jest przepiękna Fontanna z pomnikiem Pogórzańska Penelopa.

 

 

 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Tarnów > Tuchów

Gmina Ryglice znajduje się w południowo-wschodniej części powiatu tarnowskiego i stanowi drugą, największą terytorialnie, gminę w powiecie. Rozciągając się częściowo w Parku Krajobrazowym Pasma Brzanki, pomiędzy dorzeczem rzeki Białej, a Wisłoki, charakteryzuje się typowo podgórskim ukształtowaniem terenu. Fontanna na rynku jest przepiękna 🙂 Kosciół Św. Katarzyny warty oglądnięcia  🙂Rynek Fontanna plac zabaw Rynek Rynek Fontanna Pomnik Rynek Rynek Fontanna parę lat pózniej
Avatar użytkownika
Angelika Krajewska Krajtroter 10053 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020