Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Dobre Miejsce

kajakiem po rzece Łęg - z Dobrym Miejscem

2012-05-13
2012-05-13 20:04:13
Avatar użytkownika
Dobre Miejsce Zapaleniec 810 kilometrów

niepozorna rzeczka Łęg - prawostronny dopływ Wisły - to doskonałe miejsce do spływu, dla każdego, bezpiecznie i pięknie. 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Alfredówka - Dobre Miejsce > Bojanów > Przyszów - zajazd nad Łęgiem

Naszą przygodę rozpoczynamy w Alfredówce - w gospodarstwie Dobre Miejsce - gdzie przed wyprawą kajakową przygotowujemy sprzęt, prowiant i pakujemy się z przewodnikiem, ratownikiem w busa zabieramy kajaki i ruszamy do Bojanowa - tam przy ośrodku Caritasu wodujemy kajaki i rozpoczynamy nasz właściwy spływ.Rzeka Łęg na odcinku przepływającym przez gminę Bojanów jest piękną, urokliwą trasą, doskonałą do spływów, rodzinnych, integracyjnych, przyrodniczych itp. Wysokie brzegi porasta bogata roślinność która jest doskonałym miejscem jako śiedlisko dla ptactwa i zwierząt, możemy spotkać wiele gatunków ptaków, bobry, koziołki i sarny, oczywiście o ile zachowamy ciszę. Pierwsze kilometry to sporo zakrętów powalone drzewa, które pozwalają nam poczuć smak przygody, po minięciu miejscowości Stany Łęg łagodnieje jeszcze bardziej ale nic nie traci ze swoich uroków.

Spływ rzeką Łęg na tym odcinku doskonale nadaje się nawet dla tych, którzy pierwszy raz wsiadają w kajak.

Po drodze mamy kilka możliwości zorganizowania przerw na popas i rozprostowanie kości.Ostatni odcinek przed miejscowością Przyszów i przystanią przy Zajeździe nad Łęgiem staje się leniwy, jakby rzeka pozwalała nam nacieszyć się jeszcze krajobrazem i dobrodziejstwem płynięcia. Kajaki na brzeg wyciągamy przy samym Zajeździe, a tu możemy posilić się - specjalność zajazdu to ruskie pierogi.

Naszą wycieczkę zaplanowaliśmy na jeden dzień, asamo płynięcie zajmie nam około 5 godzin.serdecznie polecamy i zapraszamy - rezerwacje, kontakt i pomoc - wiochmen1972@o2.pl lub telefonicznie 660 82 48 05

Kajakiem po Łęgu
Avatar użytkownika
Dobre Miejsce Zapaleniec 810 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020