Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie

Alfredówka

(3.8 głosów: 20)
Oceń i napisz opinię

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Alfredówce

Alfredówka to piękna wieś położona w gminie Nowa Dęba, na południowy wschód od Tarnobrzegu.Okalające ją lasy i pobliskie stawy dają ogromne możliwości dla turysty ciekawego piękna polskiej przyrody. Okolica to bogactwo zwierzyny w tym ptaków i piękno lasów. Na terenie wsi rozpoczyna się leśna ścieżka edukacyjna - Berówka.

Nazwa wsi prawdopodobnie pochodzi od imienia jednego z synów Tarnowskiego, jednak żadne ze źródeł historycznych tego nie potwierdza. Pierwotnie wieś nazywała się Cosy, a nazwa ta wzięła się z tego, że ludzie tutaj mieszkający trudnili się wyrębem lasów i ciosaniem drzew.W Alfredówce na mogile 20 poległych za wolność Ojczyzny w latach 1914-1920 usytuowanej na niewielkim wzniesieniu znajduje się samotny drewniany krzyż. W okresie II wojny światowej w związku z rozbudową przez Niemców poligonu wojskowego, część mieszkańców została wysiedlona ze swoich domostw.

Alfredówka należy do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowskiej Woli. Niedaleko Alfredówki znajduje się Buda Stalowska. We wsi jest wiele amatorskich boisk piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej oraz niedawno powstałe boisko do koszykówki.Zabytki w Alfredówce

- Zagroda domu nr 3

- Stary budynek szkoły

- Drewniana kapliczka z XIX wieku przy zagrodzie nr 96

- Drewniana leśniczówka w Budzie Stalowskiej

- Drewniany dworek myśliwski Tarnowskich w Budzie Stalowskiej

Alfredówka noclegi

Alfredówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Alfredówce. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°28'2N, 21°45'6E
17 październik 2016
31 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację