Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Mariusz G

Góry Bialskie - Rudawiec

2011-04-07
2011-08-15 22:36:33
Mariusz G Zapaleniec 750 kilometrów

Wycieczka z Kamienicy na Rudawiec i do Rezerwatu Puszczy Śnieżnej Białki.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Rudawiec > Rezerwat Puszczy Śnieżniej Białki

Wyszedłem z Kamienicy, żółtym szlakiem do Przełęczy Płoszczyna. Dalej od przejścia granicznego zielonym szlakiem wzdłuż granicy, szczytami: Jelenia Kopa, Jawornik Graniczny, Rude Krzyżne do Rudawca.Pogoda była słoneczna i ciepła. Na szlaku na początku kwietnia leżały resztki śniegu. Jagodziny nabierały barwy pomarańczowo-czerwonej. Od tej barwy wywodzą się nazwy wyższych szczytów. Z zachodniego zbocza Rudawca dobrze są widoczne szczyty Masywu Śnieżnika.

Trasa wycieczki
Trasa wycieczki


Dalej zielony szlak prowadzi do Rezerwatu Puszczy Śnieżniej Białki. Pomimo, że od kilku dni było już ciepło, w wyższych partiach Rezerwatu nadal leżał śnieg. Szlak prowadzi do wsi Bielice. W zasadzie jest dobry, brakuje jednak wiat i ławeczek gdzie można się zatrzymać i coś zjeść. O tej porze roku są też utrudnienia związane z pracami leśnymi w okolicach Rezerwatu i w całych Górach Bielickich.

Do Kamienicy wracałem czerwonym szlakiem rowerowym oraz drogami poza oznakowanymi szlakami wiodącymi poprzez Góry Bielickie. W drodze powrotnej godna uwagi jest skała znajdująca się na czerwonym szlaku około 1.5 km od miejsca jego połączenia z zielonym szlakiem pieszym. Całość trasy to około 30 km. Można ją skrócić dojeżdżając samochodem do niebieskiego szlaku za Starą Morawą, bądź pozostawiając samochód na przejściu granicznym gdzie jest niewielki zajazd.

Śnieżnik widoczny z zachodniego zbocza Rudawca Na żółtym szlaku w okolicach Bolesławowa W oddali widać Czarną Górę Na zielonym szlaku za Przełęczą Płoszczyna Rudawiec (1105 m n.p.m.) Jawornik Graniczny (1025 m n.p.m.) Puszcza Śnieżnej Białki Rude Krzyżne (1053 m n.p.m.)
Mariusz G Zapaleniec 750 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
DoRi Krajtroter 11364 kilometrów
2013-12-28 18:00:23

Hmm planuję się tam wybrac już wkrótce, ale zachaczając o Kowadło i Smrk :) Zobaczymy jak to będzie :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020