Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Karolina Budzińska

Ekoturystyczna wycieczka po dziewiczych okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego

2011-06-02 - 2011-06-05
2011-05-24 11:01:39
Karolina Budzińska Wędrowiec 100 kilometrów

Dla poprawienia własnej kondycji, poznania przyrody i zachwycenia się jej pięknem proponuję wycieczkę po malowniczych okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Podstawą trasy jest żółty szlak rowerowy  LO - 7001 y , oraz kluczowe miejscowości godne zwiedzenia.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Rajgród > Wojdy > Rybczyzna > Woźnawieś > Kuligi > Grzędy > Góra Zamkowa > Kościół pw. NMP > Dworek w Opartowie > Młyn na Wojdach > Jezioro Dreństwo > Zagroda Kuwasy > Leśniczówka > Grzędy - Czerwone Bagno > Ścieżka > Osowiec Twierdza > Dworzec kolejowy Osowiec - Twierdza > Jednostka wojskowa w Muzeum Twierdzy Osowiec

Z racji tego, że pochodzę z okolic Biebrzańskiego Parku Narodowego, znam te okolice jak własną kieszeń. Dlatego też zdecydowałam się na zrobienie planu wycieczki właśnie z tych okolic.Pokusiłam się o 3- dniowy pobyt, ponieważ uznaję, że naprawdę jest co zwiedzać. I naprawdę, proszę mi uwierzyć, że z niczym nie warto się spieszyć 🙂. Pierwszy dzień może być lekko męczący, ponieważ trasa rowerowa nie należy to zbyt łatwych, ale to tylko niecałe 20 km. A radości z podziwiania przyrody co nie miara. Na trasie, aż do miejscowości Grzędy zaplanowanych jest kilka przystanków na odpoczynek.Kolejny dzień w całości można poświęcić, a nawet trzeba zwiedzaniu Czerwonego Bagna. Potem w ośrodku można spędzić noc, aby następnego dnia, samochodem wyruszyć do Osowca - Twierdzy .

Osowiec - Twierdza to tajemnicza, historyczna miejscowość. Za pomocą przewodnika, można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat ubiegłej wojny. Tereny te pokryte są tajemnicą, nadają klimat nostalgii i zamyślenia. To dobry czas na zakończenie wycieczki takim akcentem, aby móc w pełni docenić siłę i piękno przyrody, aby doznać wysiłku nie tylko fizycznego ale i otworzyć się na kryjące się tajemnice miejscowości.

Mam nadzieję, że zachęciłam do zwiedzenia moich rodzinnych stron. 🙂Karolina Budzińska Wędrowiec 100 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020