Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Startujemy.... , Elzbieta

Puszcza Kozienicka

2010-12-19
2010-12-19 00:15:24
Avatar użytkownika
Elzbieta Zapaleniec 361 kilometrów
Radom, Ośrodek Edukacji EkologicznejJedlnia Puszcza Kozienicka, Radom
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
JedlniaCelem wycieczki jest Puszcza Kozienicka. Mamy zamiar dojechać na nartach do Kapliczki Świętego Franciszka. Jest sobota, wyjeżdżamy w trójkę z Radomia. Jest zimno, około -10 stopni. W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Jedlni mamy spotkać się z pozostałymi uczestnikami naszej wycieczki. Dojeżdżamy pierwsi, ale za chwilę dociera pozostała ekipa. W sumie jest nas 7 osób. Zakładamy narty. Dla mnie to pierwsza próba jazdy na nartach biegowych. Pocieszeniem jest to że, mój kolega Marian ma po raz pierwszy jakikolwiek sprzęt do uprawiania sportu (poza rowerem.) Ruszamy zielonym szlakiem pieszym w kierunku Jastrzębskiej drogi i Rezerwatu „Ciszek”. Początkowo idzie nam całkiem nieźle. Pierwszy upadek zalicza Marian, ja się jakoś trzymam. Niestety nie za długo. Narty dziwnie uciekają mi do przodu i zaliczam „glebę”. Nie łatwo jest panować nad tym sprzętem. Andrzej jeździł już na nartach biegowych, więc jest naszym instruktorem. Jest cierpliwy i udziela nam cennych rad. Jedziemy żółwim tempem, co chwilę któreś z nas zalicza upadek, jest zabawnie i wesoło. Dwaj uczestnicy wycieczki jeżdżą całkiem dobrze więc wyrywają do przodu i znikają nam z oczu. Trochę zatrzymuje nas zasłabnięcie Oli. Po chwili przerwy ruszamy dalej. Jest pięknie, biało po prostu bajecznie. Jednak nie dane nam było dzisiaj dotrzeć do celu. Andrzejowi urywa się wiązanie i musimy zakończyć nasz wypad. Mam trochę niedosyt jazdy więc umawiamy się na następny dzień. Jutro poszalejemy we Wrzosowie. No to do jutra.

Biało i pięknie....
Biało i pięknie....


Mój pierwszy raz... Bez upadku pokonuję przeszkodę. Idzie nam coraz lepiej.... Dalsze instrukcje. Adrzej udziela cennych rad Puszcza Kozienicka
Avatar użytkownika
Elzbieta Zapaleniec 361 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020