Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Gródek-Polana Boryk (Basowiszcza)

2010-06-09 - 2010-06-11
2010-06-09 22:54:47
Avatar użytkownika
Andrzej Wieczerzynski Wędrowiec 110 kilometrów
Festiwal odbywa się w lipcu i trwa trzy dni . Pierwszego dnia festiwalu ma miejsce konkurs młodych zespołów białoruskich, które rywalizują o trzy nagrody: Nagrodę Białoruskiego Zrzeszenia Studentów Nagrodę wójta gminy Gródek Nagrodę białostockiego studia nagraniowego HERTZ, którą jest bezpłatny zapis płyty Drugiego i trzeciego dnia odbywają się koncerty zaproszonych gwiazd polskiej i białoruskiej sceny rockowej. Na festiwalu gościły m.in. polskie zespoły: Armia, Pidżama Porno, Kult, Cool Kids of Death, KSU, Farben Lehre. Niektóre z zespołów (np. Triquetra, HPM) specjalnie tłumaczyły swoje teksty na język białoruski. Klimat festiwalu często jest porównywany do pierwszych Festiwali w Jarocinie[styl do poprawy]. Do tej pory jest to jeden z niewielu tak dużych i niekomercyjnych festiwali muzycznych.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Gródek

16-17 lipca Gródek 2008 r.Basowiszcza - Festiwal Muzyki Młodej Białorusi

16 lipca wyjechaliśmy z Białegostoku specjalnie wynajętym autobusem. Droga trwała ok. 40 minut. W Gródku najpierw poehal'śmy na pole namiotowe. Wieczorem wybraliśmy się na koncert. Tam grali takie zespoły jak: Znyuv, SOK, Barefooted Sun, Hanna Hitryk... Potem spacerowaliśmy po Gródku, gdzie głownie chcieliśmy zobaczyć Starą Synagogę i teren części miasta, XVI-XIX wieku.W jednym z licznych lokali zjedliśmy sniadanie. I tak skończył się pierwszy dzień.

17 lipca wstaliśmy, zjedliśmy kolacje i oczywiście odrazu na koncrert. Ale bylo eszcze zawczesnie. Czekalismy na koncert okolo 4 godzin! Koncert dopiero rozpoczął się o 14 godzine.Piersi wyszly Palace.Potym Krama, pol'ska grupa Lao Che i oczewiscieostatni wyszli Neuro Dube.Bylis'my tacy zmyn'czeni że nie chciało się nam spacerować i odrazu pośliśmy spać.18 lipca ja czekałem najbardziej.Bo musiał występować mój ulubiony Białoruski zespół N.R.M. W ten dzień występowali 3 zespoly! Pierwszy to Ulis.Drugi Mroya.I nareszcie wyszly N.R.M.

Byłem naprawde zadowolony z koncertu! Zwiedzanie Basowiszcz szczególnie polecam wielbicielom dobrej muzyki! W Gródku bardzo często odbywają się festiwale, koncerty i imprezy.Avatar użytkownika
Andrzej Wieczerzynski Wędrowiec 110 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020