Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Lublin, Olga

Lublin

2010-06-07 - 2010-06-08
2010-06-07 14:24:00
Avatar użytkownika
Olga Wędrowiec 160 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Lublin ul. Dolińskiego > Muzeum Lubelskie w Lublinie w zamkuLublin – niedziela 23 maja 2010 r.Ukraińska Biesiada

22 maja wyjechaliśmy z Białegostoku specjalnie wynajętym busem. Droga trwała ok. 4 godzin. W Lublinie pierwszą rzeczą było zakwaterowanie się w „Hostelu” . Wieczorem wybraliśmy się do cerkwi Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Potem spacerowaliśmy po Lublinie, gdzie głownie chcieliśmy zobaczyć stare miasto i zamek i muzeum w nim mieszczące się.W jednym z licznych lokali zjedliśmy pizze i tak skończył się pierwszy dzień.

Następnego dnia mieliśmy zaplanowany występ na leśnej polanie niedaleko Lublina. Impreza była zorganizowana z okazji zakończenia roku szkolnego w niedzielnej szkole ukraińskiej. Na początku wystąpili absolwenci tej szkoły z wierszami i piosenkami. Zostały wręczone dyplomy i nagrody dla wszystkich uczniów. Następnie wystąpiły zespoły muzyczne: „Dżereło” z Białegostoku Folklorystyczny zespół „Słowianoczki” z Białegostoku , Zespół folkowy studentów ukraińskich Lublina „Chwyla” oraz zespół z Opola.Spotkanie zakończyliśmy wpólnym śpiewaniem przy ognisku.

Zwiedzanie Lublina szczególnie polecam wielbicielom architektury. Ogólnie miasto jest zaniedbane ale pełne potencjału turystycznego. W Lublinie bardzo często odbywają się festiwale, koncerty i imprezy tematyczne. W dniu którym przyjechaliśmy rozpoczęła się Ukraińska Biesiada ,a skończyły się Dni muzyki instrumentalnej.

Avatar użytkownika
Olga Wędrowiec 160 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020