Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Cichutka

Kaszubskie parki pełne atrakcji

piesza, łatwa, rodzinna
2019-08-15
2020-06-22 19:39:01
Avatar użytkownika
Cichutka Zapaleniec 627 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Mirachowo - Strysza Buda > Kaszubski Park Miniatur > Kaszubski Park Gigantów > Kaszubski Gracik

Jest piękny wakacyjny dzień więc warto go nie zmarnować i gdzieś wyruszyć w trasę. Tak właśnie powstał pomysł że może do Stryszej Budy, bo w końcu bliziutko i dawno nie byliśmy. Szybki wgląd w nawigacje oraz w informacje o obiekcie, gdzie odkrywamy dodatkowo Kaszubski Park Gigantów i Kaszubski Gracik.Trasa do Stryszej Budy przebiegła spokojnie i bez większych komplikacji. Na miejscu odkryliśmy duży kompleks parków, więc od razu oczy nam zabłysły, że będzie co zobaczyć.Pierwszym parkiem do którego udaliśmy się po przybyciu na miejsce był oczywiście Kaszubski Park Miniatur, bo taki zamiar był od samego początku planowania wycieczki. Tam miłe zaskoczenie, bo możemy kupić bilet od razu do trzech parków i nie stać za każdym razem w kolejce.W Kaszubskim Parku Miniatur oglądamy  sporo charakterystycznych kopi obiektów nie tylko Kaszub, ale również Polski i Świata. Znajdujemy tu modele zamków, kościołów i innych niesamowitych budowli. Czujemy się jak wielkoludy w krainie liliputów. Na koniec mimo, że jesteśmy bez dzieci zaglądamy do Bajkowej Krainy, gdzie witają nas postacie z bajek. Przechodzimy też przez Gabinet Śmiechu, inaczej Krzywe Zwieciadła, gdzie mamy z nas ubaw po pachy. Dodatkowo wybieramy się też do mini zoo, które znajduje się na terenie parku.

W dalszą drogę ruszamy pieszo ścieżką przez las do Kaszubskiego Parku Gigantów. To właśnie tutaj znajduje się aleja ze straszącymi nas wielkimi owadami, rybami i ptakami. Znajduje się tu także Monster Trucka i prwdziwy samolot oraz wiele innych ogromnych obiektów. Tutaj za to czujemy się odwrotnie niż w Parku Miniatur, bo jak malutka Calineczka lub ten już wspomniany liliput wśród wielkoludów.

Kolejnym krokiem naszej wycieczki jest Kaszubski Gracik, który jest dosłownie obok Parku Gigantów. Bardzo nas zaskoczyła ilość samochodów za równo z życia codziennego jak i bajek, które można tam zobaczyć. Dodatkowym plusem jest fakt wejścia do większości z nich i poczucie się jak bohaterowie filmu czy też bajki.Obejście wszystkich trzech parków na spokojnie zajęło nam około 3 - 4 godziny.

Mini zoo Mini zoo Park Gigantów Park Gigantów Park Gigantów Prak Gigantów Kaszubski Gracik Kaszubski Gracik Kaszubski Gracik Kaszubski Gracik
Avatar użytkownika
Cichutka Zapaleniec 627 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
allie Krajtroter 7733 kilometrów
2020-06-26 21:03:58

No teraz to mnie zagięłaś! :) To z grubsza moje rejony, a w życiu nie słyszałam o tych parkach. Jak to czasem pod latarnią naciemniej...

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70623 kilometrów
2020-06-23 12:46:53

Ciekawie wyglądające miejsca.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19113 kilometrów
2020-06-23 11:00:20

Witaj :-)

Kaszuby daleko, ale zdarzało się przejeżdżać i ciekawej mowy posłuchać.

Ogólnie region do odkrycia dla mnie

a, wycieczka fajna oczywiście

Edytowano: 2020-06-23 11:00:58

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
2020-06-22 20:48:18

No, fajna wycieczka. Nigdy tu nie byłem. w ogóle, Kaszuby, niby tak blisko mnie, a nie eksplorowane jeszcze, poza nadmorskimi rejonami.

Witaj na PSZ.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów
2020-06-22 20:33:40

Witaj :) Fajna wycieczka w ciekawe miejsce :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020