Rajd Wisły - OS 2 - Kotelnica , Fasola na Szlaku

Przełęcz Kotelnica ... i tak przy okazji Rajd Wisły

2018-09-15
2018-09-16 14:04:53
Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Przełęcz Kotelnica > Nieledwia > Rajd Wisły

Rajd Wisły - OS 2 - Kotelnica Taki mi się trafił w pełni zaplanowany kawałek dnia . 
Takie małe połączenie tego co lubię gór i wszelakich rajdów ...Rajd Wisły znany jest w całym kraju ... nawet w minimalnym stopniu przez tych których rajdy nic a nic nie interesują ,a więc ... zbytnio sie o nim nie rozpiszę . Poza własnymi odczuciami :)

Rajd Wisły postanowiłem obserwować z Przełęczy Kotelnica skąd rzut beretem na kilka szczytów m.in na Mała Zabawa , Kiczora, Klimasy i Biernatka ... jako iż na miejscu byłem sporo przed czasem przejazdu rajdówek to na szybko wgramoliłem się na Małą Zabawę i potem szybko na miejsce foto obserwacji Rajd Wisły

Dobrze iż raptem tylko kilka kropel deszczu spadło , bo pewnie znów by się kiepsko oglądało ... choć z drugiej strony na mokrej drodze byłoby znacznie ciekawiej , choć niestety też niebezpieczniej .Miałem raptem czasu tylko na cały odcinek specjalny i tyleż też czasu tam obserwowałem . 
Zapach spalonej gumy i paliwa było czuć z daleka , co połączywszy z widokami na góry ... dodając do tego zamiast błogiego spokoju (jak to zwykle w górach bywa) ryk warczących silników ... mieszankę iście ciekawą i interesująca :)

Zadowolenie jest choć raptem tylko 1 OS + dojazdówka z synem zaliczona ... za rok jak się uda to znów coś zaliczę na żywo :) Jak znów gdzieś blisko trasę poprowadzą

===================================================================================================

Rajd Wisły - Dojazdówka Kamesznica (między OS6-OS7)

Taki mały bonus do #RajdWisły OS 2 Kotelnica na którym byłem . Bonus w ramach obietnicy dziecku , któremu obiecałem iż pokaże mu jak rajdówki jadą . Wcześniej go nie brałem , bo wstępna prognoza pogody była fatalna . Na szczęście pogoda poprawiła się i mogłem go zabrać .
Droga dojazdowa pomiędzy OS Koniaków ,a OS Kotelnica odbywała się przez mieścinę w której mieszkamy . Mieliśmy więc idealną drogę na mały spacer rajdowy . Malec zadowolony , bo widział co chciał .
Do tego wielce rad , bo sporo kierowców machało mu po drodze (zresztą on im też :-) )
Jeszcze dziś o tym pamięta ... Niby drobny gest , a dziecko tak uszczęśliwił :)
Dzięki

Nie udało się mi wszystkich tym razem uchwyć , bo w pewnym momencie bateria padła ... i nie zdążyłem w porę wymienić i kilka załóg przeleciało mi koło nosa :)

==================================================================================================

Rajd Wisły to kolejny powód dla , którego tu gdzie mieszkam jest mi tak dobrze . Są góry , jest rodzinka ... no i m.in ten Rajd , który ostatnimi czasy rok w rok jakoś łaczy się z moją wsią . A to przez pryzmat drogi dojazdowej między kolejnymi OS(odcinkami specjalnymi) to znów jest tu start lub meta zlokalizowana . A i do innych odcinków specjalnych najbliższych mam od kilku do kilkunastu kilometrów .

Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18703 kilometrów
2018-09-20 05:29:44

Ale imprezka, w dodatku w górach!

Na takim rajdzie nie byłem.

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
2018-09-18 14:43:46

Ciekawa impreza.

Avatar użytkownika
tomtur Zapaleniec 600 kilometrów
2018-09-18 10:47:59

Musiałem ... odblokować reklamy by w pełni korzystać z PSz. (to a propos problemu opisanego w Dziwne problemy techn. na forum ).

Ten zabytek z nr 27 to Tatra czy Skoda? Zazdraszczam obejrzenia tylu fajnych aut i to jeszcze w tak pięknej okolicy

Edytowano: 2018-09-18 10:49:38

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2018-09-17 12:02:01

Widowiskowe

Avatar użytkownika
tomtur Zapaleniec 600 kilometrów
2018-09-16 21:43:55

Jak Syreny brały też udział w rajdzie  to musiało być bardzo ciekawie. 

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 45569 kilometrów
2018-09-16 14:25:19

Fajnie,że mieszkasz w tak atrakcyjnej miejscowości.Nigdy nie widziałem na żywo rajdu.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020