W twierdzy Tower, Jan Nowak

Londyn 2015

2015-05-31 - 2015-06-03
2015-06-16 15:00:23
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6205 kilometrów

Londyn - stolica Imperium Brytyjskiego, miasto założone w 50 r. n. e. Jest jednym z najbogatszych i najdynamiczniejszych na świecie centrów kulturalnych.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Londyn

Licząca 7,5 mln mieszkańców metropolia brytyjska, odwiedzana jest co roku przez 27 mln gości.  Tamiza - rzeka będąca sercem Londynu, stanowi od wieków główną arterię komunikacyjną.  Wycieczka statkiem po Tamizie jest znakomitym sposobem poznania i zrozumienia miasta.Do najciekawszych i najważniejszych atrakcji  Londynu należy zaliczyć: Pałac królewski Buckingham - jest londyńską rezydencją królowej od 1837r. Rezydencja licząca w sumie 775 pomieszczeń jest udostępniona zwiedzajacym w sierpniu i wrześniu.                                                                        Opactwo Westminsterskie - najpiękniejsza budowla Londynu, oficjalnie kolegiata Św. Piotra w Westminsterze, jest też najstarszym stołecznym zabytkiem. Jej początki sięgają klasztoru założonego w 960 r. przez  benedyktynów na brzegu Tamizy. W kościele koronowano 38 monarchów.            Pałac Westminsterski - naprzeciw opactwa wznosi się ta znana neogotycka budowla, wzniesiona w 1834 r. po pożarze, który strawił poprzednią. Umieszczony na wieży zegarowej Big Ben bije o każdej pełnej godzinie, a cztery mniejsze dzwonki sygnalizują kwadranse. Big Ben jest  rozpoznawalnym na całym świecie symbolem  Londynu.  Pałac Westminsterski jest siedzibą parlamentu brytyjskiego. Mieszczą się tu;  Izba Lordów - wyższa izba brytyjskiego parlamentu, oraz Izba Gmin.                                                                                                                                                                                                                     Tower of London - królewska forteca, założona przez Wilhelma Zdobywcę w 1066 r. Podczas swej 900-letniej historii służyla królom za mieszkanie, mieściła arsenał, mennicę i menażerię - ale znana jest przede wszystkim jako więzienie.  Wiele spośrod licznych osadzonych tu osób - w tym królów, królowych, doradców i byłych królewskich faworytów - stracono na Tower Green. Wśród przechowywanych w Tower klejnotow  koronnych, znajduje się korona św. Edwarda, którą użyto w czasie koronacji Elżbiety II w 1953 r. Ostatnio królowa  używa do oficjalnych wystąpień Koronę Imperialną.                        Tower Bridge - jeden z najbardziej charakterystycznych mostów świata łączący wiktoriański kunszt inżynierski z architektoniczną doskonałością. Zbudowanyw 1894 r. najsławniejszy londyński most, umożliwił statkom wpływanie do najruchliwszego wówczas portu na świecie.  Pozwolił na to ruchomy dolny poziom mostu, działający jak most zwodzony. W wieżach umieszczono mechanizm podnoszący, istnieje tam również wystawa na temat Tower Bridge. Z kładek górnego poziomu można podziwiać wspaniałe widoki na Tamizę i Londyn.

Palac Buckingham sławny balkon z którego rodzina królewska pozdrawia poddanych
Palac Buckingham sławny balkon z którego rodzina królewska pozdrawia poddanych

Inne równie ciekawe atrakcje Londynu to; Katedra św. Pawła, Galeria Narodowa,  Pałace królewskie w Windsorze,  Kensington i Hampton Court, Hyde Park, Trafalgar Square, London Eye, Ogród Botaniczny Kew, Galeria figur woskowych Madame Tussauds.  Nie sposób w czasie kilkudniowego pobytu  w Londynie wszystko zobaczyć.

Wielki brytyjski pisarz Samuel Johnson powiedział kiedyś, ze ten, kto jest zmęczony Londynem, jest zmęczony życiem.

Dzielnica chinska


Przed Buckingham Trafalgar Squar Ogród Botaniczny KEW i 2 nast. Tower Bridge Palac Buckingham Park w Hampton Court Posąg Erosa na piccadilly Circus Twierdza Tower Opactwo Westminsterskie, wejscie główne Hampton Court Tamiza z Tower Bridge Wierzchołek Kolumny Nelsona na Trafalgar Square Przed palacem Hampton Court Tower Bridge Jeden z symboli Londynu Dziedziniec H C Hyde Park Twierdza Tower London Eye Galeria figur woskowych Miejsce egzekucj w Tower Komnaty H C Tower of London Brama zdrajców Big Ben Palac Westminsterski Widok z Tamizy Palac Westminsterski Ogrod Botaniczny KEW Palac Kensington Dolny pomost Tower Bridge Na promie do Londynu Big Ben Rejs po Tamizie Park w Kensington U Madame Tussauds Pałac w Windsorze Tamiza Hampton Court W Kensington Palac Kensington Park londyński Windsor i 4 następne Przejżdżka konna Kensington Aleja wiodąca do palacu Buckingham Trafalgar Squar Komnata w Kensington Plac z pomnikiem W. Szekspira Kaktusy w Ogrodzie Botanicznym
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6205 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2015-07-07 11:03:49

Ciekawa wycieczka. Mnie Londyn absolutnie nie zmęczył, mam nadzieję,że jeszcze kiedys tam ponownie zawitam,jest parę miejsc w tym mieście ,które jeszcze chciałabym zobaczyć.

Ostatnio edytowany: 2015-07-07 11:04

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów
2015-07-02 07:12:16

Piękny Londyn, i nawet pogoda dopisała czasami 🙂 Byliśmy tam dawno temu...

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2015-07-01 23:41:55

fajna  wyprawa

 

. e tam Londyn to wieksza wioska   z  "królikowa" i jej swita

 

Karol 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021