Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Katarzyna Zastocka

Poznajemy piękno Czech

2013-06-27 - 2013-06-30
2013-06-06 17:52:05
Avatar użytkownika
Katarzyna Zastocka Zapaleniec 360 kilometrów

Czechy to kraj pięknych lasów i ciekawie ukształtowanych rejonów górskich. Coraz chętniej jeździmy do Czech na narty, ale nie tylko. Czechy są też krajem zamków i pałaców. Są tu zabytki i atrakcje na każdą porę roku.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
> > > Pilzno > Teplice > Praga, Czechy Północne i Zachodnie

Pierwszego dnia wyjedziemy z Białegostoku by udać się na niezapomnianą wycieczkę do Czech. Najpierw udamy się do Pragi, zwiedzimy Zamek Praski, zw Zamkiem na Hradczanach. Jest on największym zamkiem na świecie zapisanym do Księgi Rekordów Guinessa. Jest także najczęściej zwiedzanym czeskim zabytkiem turystycznym. Podziwiając kompleks zamkowy udamy się także do Bazyliki i Klasztoru świętego Jerzego, . Następnym punktem zwiedzania kompleksu jest udanie się do  Katedry św. Wita,   to Jeden z cenniejszych przykładów architektury dojrzałego gotyku w Europie środkowej.Następnie udamy się na Most Karola  jest on swoistym symbolem Pragi identyfikującym miasto. Dawniej nosił on nazwę "kamienny", a imieniem Karola nazwano go dopiero w 1870 roku. Założony w 1357 roku na miejscu romańskiego mostu Juditina (pochodzącego najprawdopodobniej z roku 1170). W XVII wieku na kamiennych balustradach mostu umieszczono 30 barokowych rzeźb przedstawiających świętych.Pójdziemy też na Wzgórze Petrin, stanowi ono największą, doskonale zachowaną przestrzeń w granicach miasta Pragi, znajduje się tam widoczna z daleka kopia wieży Eiffela -.,jest  zaledwie 2 lata młodsza od oryginału i  pięć razy mniejsza ( 60 metrów i 299 stopni, to najwyższy obiektem tego typu w Czechach.  biorąc pod uwagę wysokość wzgórza, szczyt Petrzyńskiej Wieży jest położony wyżej od paryskiej.

Drugiego dnia zwiedzimy m.in Mariańskie Łaźnie. Perełką miasta jest 138-metrowa neobarokowa żeliwna kolumnada z roku 1889 r. Najpiękniejsza w Czechach kolumnada,jest tam również Krizikova Fontanna, śpiewająca fontanna  jest unikatem na skalę europejską, zachwyca wszystkich turystów przybywających do Pragi. Odwiedzimy też Pilzno, gdzie znajduje się Browar Prazdroj, w którym warzy się piwo pilsner Do browaru prowadzi droga przez XIX-wieczny łuk triumfalny, wykonany w stylu empire a także zoo, w którym na wzór wielu europejskich miejscowości znajduje się też Park Dinozaurów.

Ostatniego dnia odwiedzimy Czechy Północne, Czeska Szwajcarie, czyli do park narodowego chroniącego fantastycznie ukształtowane skały, to region najlepiej zachowanej części Wyżyny Dieczyńskiej, występują tam unikatowe, piaskowcowe, skalne miasta, które stanowią części Łabskich Piaskowców   .Cały teren Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, pod względem zajmowanego obszaru oraz minimalnego zaludnienia, jest unikalnym regionem na skalę Europejską. Udamy się także do Teplickiego Skalnego Miasta. Dwa kilometry od miasta Teplice nad Metują w kierunku na Adrszpach i Trutnov. Obfitują tu liczne, unikalne formy skalne, takie jak Skalna Korona (symbol skał teplickich), Wykałaczka Karkonosza, Wierza Strażnicza, Topór Rzeźniczy i wiele innych. Odwiedzimy także Darkowiczki, czyli jeden z tzw. dużych bunkrów, pozostałych z pasa umocnień budowanych przez Czechosłowację dla ochrony przed atakiem niemieckim w latach 1935–1938.Zobaczymy tam również Zamek Lešná, mogę tylko dodać, że wokół zamku rozciąga się romantyczny park angielski z roślinnością pochodzącą z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Jest on uznawany za jeden z najcenniejszych parków zamkowych na Morawach.

Przy okazji zwiedzimy też Zamek Czerwona Lhota, pierwotnie była to gotycka twierdza, podczas kolejnej przebudowy otrzymała charakterystyczny, czerwony dach. Do jego koloru nawiązuje nazwa Czerwona Lhota. Ten niezwykły bajkowy zamek otacza park angielski.

Ostatniego dnia będziemy wyruszać z Czech w kierunku Białegostoku i to już koniec naszego zwiedzania 🙂

Avatar użytkownika
Katarzyna Zastocka Zapaleniec 360 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020