Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Stari Grad, Monika Olechno

Chorwacja- kraj niezwykłych plaż i majestatycznych gór

2013-06-24 - 2013-06-30
2013-05-30 09:00:13
Avatar użytkownika
Monika Olechno Wędrowiec 210 kilometrów

Chorwacja ma dwa oblicza, pierwsze to wiele plaż pod błękitnym niebem w towarzystwie majestatycznych gór, drugie natomiast to kraina zielonych wzgórz, wśród których kryją się zamki, dwory i ruiny.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zagrzeb > Park Plitwickie Jeziora > Park Narodowy Paklenica > Wodospad Krka > Split > Makarska > Hvar > Stari Grad > Korcula > Mljet > Dubrownik > Zagrzeb

I DZIEŃ: Zagrzeb- Znajdziemy tu zarówno ponad 900-letnią starówkę, jak i tętniące życiem restauracyjki, kluby i dyskoteki. Koniecznie trzeba wspiąć się na wieżę Lotrascakova, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta, przespacerować po najważniejszym w Zagrzebiu placu: Josipa Jelačicia, a potem odwiedzić Muzeum Archeologiczne, by zachwycić się licznymi ekspozycjami.II DZIEŃ: Jeziora Plitwickie, czyli dziesiątki jeziorek łączących się ze sobą większymi i mniejszymi kaskadami, zachwycają niezwykłymi kolorami, zmieniającymi się w zależności od pory dnia i natężenia promieni słonecznych. Wodospady Krka, kaskada wody tworzy naturalny basen. Można też wykorzystać mniejsze wodospady do naturalnego masażu ciała, choć wymaga to nieco determinacji, bo woda w nich jest nader rześka! A ci, którzy za wodą nie przepadają, powinni udać się do parku narodowego Paklenica. Wznoszące się na ponad 1500 metrów góry zachwycą miłośników wędrówek i wspinaczy.

Makarska
Makarska

III DZIEŃ: Miasto w Splicie zbudowano... wewnątrz murów pałacu! Z czasem pokoje zmieniały się w mieszkania, a korytarze w uliczki. Cesarskie mauzoleum zostało zmienione na katedrę Świętego Dujama. Katedrę - uważaną za najmniejszą na świecie - znajdziemy bez trudu dzięki górującej nad miastem wieży. Warto na nią wejść, by z góry zobaczyć zarys murów dawnego pałacu.

IV DZIEŃ: Makarska- warto zobaczyć Muzeum Miejskie, wystawiające eksponaty o historycznym i archeologicznym znaczeniu oraz Muzeum Malakologiczne, które słynie z bogatej kolekcji muszli morskich z całego świata. Osoby szukające zabytków mogą zwiedzić klasztor i kościół Franciszkanów. Bardzo ciekawym miejscem jest miejski cmentarz, na którym zachowały się nagrobki jeszcze z czasów rzymskich.

Zagrzeb
Dubrownik


V DZIEŃ: Najsłynniejsza, najpiękniejsza i zaskakująca różnorodnością! Wyspa Hvar to urokliwe krajobrazy, zakątki i bogata historia. Wyruszając w głąb wyspy, odnajdziemy tam poletka lawendy i archaiczne kamienne domki. Dotrzemy do poprzecinanego kanałami Vrboska - najmniejszego miasteczka na wyspie i eleganckiego Hvaru - szczycącego się najstarszym teatrem miejskim w Europie.

VI DZIEŃ: Korcula- miasto to dzięki swoim malowniczym ryneczkom i średniowiecznej atmosferze zasłużył na miano “małego Dubrownika”. Podczas gdy dzieła wspaniałych korczulańskich rzeźbiarzy zadziwiają swoim istnieniem, życie na ulicach Korczuli tętni dzięki rycerskiemu tańcu zwanemu moreška.

zespół wodospadów na rzece Krka
zespół wodospadów na rzece Krka


Mljet to zielona wyspa Adriatyku,  pełna urokliwych zatoczek, widoków i miasteczek. Na wyspie znajduje się Park Narodowy i to jest główny powód, aby tę wyspę odwiedzić. Na jego terenie znajdują się dwa jeziora, Wielkie i Małe. Na Wielkim Jeziorze znajduje się mała wysepka na której płożony jest klasztor benedyktynów.

VII DZIEŃ: Dubrownik- średniowieczne miasto – perła Południowej Dalmacji. Miasto muzeów i festiwali, gospód i restauracji, łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży.

port w Dubrowniku wyspa Hvar Korcula Mljet PN Paklenica Jeziora Plitwickie Split Stare Miasto- Dubrownik
Avatar użytkownika
Monika Olechno Wędrowiec 210 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020