Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Dookoła Szkocji, Marcin F.

Dookoła Szkocji

2010-08-04 - 2010-08-11
2010-08-04 11:21:52
Avatar użytkownika
Marcin F. Uzależniony od podróży 1661 kilometrów
Tygodniowa podróż po pięknej Szkocji
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Edynburg > Skara Brae > Sandwood Bay > Uig > Hybrydy Zewnętrzne > Stirling > Eskdalemuir
Praca, praca, praca. Tak mniej więcej wygląda życie przeciętnego polaczka na emigracji, na Wyspach. A przynajmniej moje🙂. No ale w końcu „otrzeźwiałem”, znalazłem inne osoby chętne na wycieczkę (a to nie było easy🙂 i ruszamy.

Z Edynburga najpierw jedziemy na Orkady. Tutaj oglądamy Skara Brae (jedna z najlepiej zachowanych osad z epoki kamienia, zamieszkana już 3000 lat p.n.e.), kamienny krąg Ring of Brodgar, no i oczywiście Old Man of Hoy – skalna 137 metrowa turnia wystająca prosto z wody.

Po dwóch dniach wracamy na „stały ląd” (o ile można tak powiedzieć) i jedziemy na zachód. Docieramy do Sandwood Bay – ponoć najpiękniejszej plaży w całej Szkocji. I rzeczywiście jest fantastycznie!!!
Następnego dnia jedziemy na wyspę Skye. Podziwiamy bazaltowe osobliwości Półwyspu Trotternish, przez kilka dni robimy sobie wycieczki w masywie Cuillin (jedyne góry w całej Szkocji mające prawdziwie wysokogórski charakter).

Z Uig płyniemy na jednodniową wycieczkę na Hybrydy Zewnętrzne, gdzie zwiedzamy wyspy: Harris i Lewis. W drodze powrotnej mamy w planach zdobycie najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii – Ben Nevis – 1344m n.p.m. Niestety akurat cały dzień leje i nici z tego. Zwiedzamy więc tylko Fort William. Ostatnim punktem podróży jest Stirling – tak to tu William Wallace pokonał Anglików. Zobaczyliśmy też buddyjki klasztor na pograniczu szkockim.

Ogólnie trasa, którą zrobiliśmy bardzo miła i sympatyczna. Polecam wszystkim chcącym odkryć uroki Szkocji🙂
Avatar użytkownika
Marcin F. Uzależniony od podróży 1661 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020