Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Ania

Pszów i Marklowice

2008-10-11
2008-10-11 21:06:33
Avatar użytkownika
Ania Krajtroter 3819 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Pszów > Marklowice > Bazylika Narodzenia Najświętrzej Maryi Panny > Plac Zabaw > Kościół pod wezaniem Św. Stanisława
Pogoda sprzyja więc ruszamy w teren. Tym razem do Pszowa. Znajduje się tu przepiękna Bazylika Narodzenia Najświętrzej Maryji Panny oraz Kalwaria Pszowska.Kościół parafialny został wybudowany w latach !743 do 1747r i reprezentuje przepiękny styl barokowy. W środku wspaniałe boczne ołtarze i cudowny główny ołtarz z obrazem Matki Boskiej Pszowskiej lub często nazywanej Matki Boskiej Uśmiechniętej. Obraz ten jest kopią obrazu Jasnogórskiej Pani. Póżniej wybraliśmy się na kalwarię pszowską, która znajduje się około 3 km. od centrum Pszowa. W to słoneczne popołudnie miło było spacerować dróżkami po pagórkowatym terenie wśród kolorowych jesiennych drzew.Kalwaria obejmuje rozległy teren, na którym rozlowkowanych jest wśród wysokich drzew czternaście murowanych kapliczek przedstawiających Drogę Krzyżową Pana Jezusa,
Kolejnym punktem naszej wycieczki były Marklowice  a dokładniej obiecany naszym maluchom plac zabaw.Tu naprawdę dzieciaki mogą się fantastynie pobawić. Jest pomysłowo przygotowane to miejsce nie tylko do zabawy dla najmłodszych ae i dorośli tu mogą odpocząć przy szmie tryskającychlicznych fonntan. Usiąć na ławeczce czy w małej restauracyjce.Na przeciwko tego  miesce na nieco wzniesionym pagórku znajduje się Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Stanisława.Z zewnątrz kościółek pięnie się prezentuje, ta wieża z zegarem czy płąskorzeżba nad wejściem.niestety do środka nie udało nam się wejść, ale odkryliśmy ciekawe tabliće na boku kościoła.  Jedna przedstawiała nazwiska ludzi poległych  z pszowa i okolic a druga to tablica upamoetniająrozbicie się amerykańskich lotników.Obok kościoła znajduje się mogiła powstańców śląskich. Po dokładym obejściu kościoła iczas wracać do domu bo pomimo pięknego dnia niestety robi się coraz zimniej.
Pszów i Marklowice Zaurolandia - Park Dinozaurów w Rogowie
Avatar użytkownika
Ania Krajtroter 3819 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Ania Krajtroter 3819 kilometrów
2008-10-14 22:46:29
Masz rację Moniko jest pięknie. Żeby tylko mieliśmy więcej czasu tyle chcielibyśmy tu zwiedzić ale powoli poznajemy uroki naszego Śląska. Ja również pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-10-12 13:55:38
Aniu,świetna wycieczka:-)Na Śląsku jest tak pięknie,że nie trzeba daleko jeździć aby dobrze się bawić :-)pozdrawiam!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020