Widok ogólny parku., Edward Krężel

Świat i Polska pomniejszone w skali 1:25

2008-08-18
2008-08-20 23:04:23
Avatar użytkownika
Edward Krężel Krajtroter 3044 kilometrów

Park Miniatur w Inwałdzie

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Inwałd
Zainspirowany wiadomością od Moniki postanowiłem zwiedzić Park Miniatur w Inwałdzie. Byłem ciekawy jak on został zorganizowany. Widziałem bowiem podobny we Włoszech w okolicach Rimini. Była to Italia w miniaturze. Zabrałem więc wnuka (wnuczka była przeziębiona) i wraz z żoną pojechaliśmy do Inwałdu. Pogoda była piękna więc można było zwiedzać. Muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Park mi się bardzo podobał. Makiety wykonane są bardzo realistycznie i dokładnie. Jedyną wadą jest może dowolne ustawienie obiektów. Wprawdzie trudno byłoby przygotować dla wszystkich obiektów miejsca podobne do faktycznych lecz Polskę w miniaturze możnabyłoby już uporządkować. Ciekawy jest również zielony labirynt, który wprawdzie jest jeszcze niski ale dla dzieci jest to wielka frajda. Frajdą również i nie tylko dla dzieci jest autoscooter oraz diabelskie koło i pirat. W parku jest ponadto wiele punktów gastronomicznych tak że zwiedzający nie umrą z głodu. Ponadto dzieci mogą sobie pojeździć na kucykach co jest dodatkową atrakcją. Myślę, że organizatorzy planują jeszcze ustawienie dalszych obiektów gdyż miejsca jest dosyć.
Kolejka - atrakcja dla maluchów. Chiński mur. Sfinks egipski. Świątynia Abu Simbel w Egipcie. Mauzoleum Taj Mahal w Indiach. Posągi na Wyspie Wielkanocnej. Piramida Słońca w Peru. Posąg Chrystusa w Rio de Janeiro. Biały dom. Mount Rushmore z głowami 4 prezydentów USA. Statua Wolności, karawella Kolumba i wieża Eifla. Łuk triumfalny w Paryżu. Plac i Bazylika Św. Piotra w Watykanie. Colosseum w Rzymie. Krzywa wieża w Pizie. Big Ben w Londynie Brama Branderburska w Berlinie. Akropol w Atenach. Latarnia morska w Świnoujściu. Ujście Wisły do Bałtyku. Pałac Branickich w Białymstoku. Ratusz w Poznaniu. Zamek Królewski w Warszawie Zamek w Gołuchowie. Zamek w Będzinie. Ratusz w Zamościu. Sukiennice w Krakowie. Zamek królewski na Wawelu. Pałac Potockich w Łańcucie. Zamek Sułkowskich w Bielsku-Białej. Tatry. Zielony labirynt Wodospady przy wejściu do Parku Miniatur Świat i Polska pomniejszone w skali 1:25
Avatar użytkownika
Edward Krężel Krajtroter 3044 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Edward Krężel Krajtroter 3044 kilometrów
2008-08-21 18:47:44
Tylko, żeby dopisała pogoda bo zwiedzanie jest pod gołym niebem. Przy dobrej pogodzie napewno będzie to udana wycieczka. Powodzenia.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów
2008-08-21 08:55:08
O kolejny raz Inwałd, a ja własnie na ten weekend planuję tam jechać, zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021