Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
., obywatel Artur

Zator - park dinozaurów DinoZatorland

2009-08-22
2010-11-01 13:25:01
Avatar użytkownika
obywatel Artur Zapaleniec 408 kilometrów

Po sukcesie filmu "Park Jurajski" wzrosło zainteresowanie gadami zamieszkującymi miliony lat temu naszą planetę. A że zobaczenie tych zwierząt w ZOO jest niemożliwe, powstały na całym świecie tzw. parki dinozaurów.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zator

Odwiedziliśmy jeden z nich, bodajże najciekawszy, w Zatorze w woj. małopolskim. Tu gady ruszają się, chodzą, kłapią szczękami i wydają odgłosy.Na początku, jak w każdym parku rozrywki, mamy plac zabaw, kolejki, karuzele, autodrom, kino 5D. Tutaj jednak jest niecodzienna atrakcja: prace wykopaliskowe: musimy wydobyć dinozaura zatopionego w "kamieniu". Pomagałem córce: zajęło nam to godzinę🙂 Praca wynagradzana jest pamiątkowym certyfikatem.

Kolejka dla maluchów
Kolejka dla maluchów


W muzeum można zobaczyć szkielet dinozaura i skamieliny.

A za drewnianym ogrodzeniem czekają prawdziwe bestie ...

.
.
Przy każdym zwierzaku jest tabliczka z opisem
. . jajo . . Wykluł się koleny mieszkaniec parku . . Ten pryska wodą turystów Czas na drugie śniadanie Sam ON Autor przy szkielecie w muzeum Zakaz Złamany zakaz Człowiek pierwotny i współczesny piaskownica Pomagam córce Już go widać ... i gotowe Pamiątkowy certyfikat Bolid Zator - park dinozaurów DinoZatorland
Avatar użytkownika
obywatel Artur Zapaleniec 408 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020