, Arkadiusz Sobierajski

RIESE - Włodarz

2008-09-04
2009-08-10 09:45:38
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów
RIESE - jeden z najbardziej tajemniczych projektów III Rzeszy. Tajemnica Gór Sowich do dnia dzisiejszego nie została odkryta. Czy to tu zwożono zrabowane dobra kutury, a może budowano kolejną cudowną broń? Eksperci do dnia dzisiejszego nie są w stanie odpowiedzieć na te i inne pytania.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Walim
Aby dojechać do "Włodarza" kierujemy się drogą nr 383 Jedlina Zdrój - Pieszyce na miejscowość Walim. Po wieździe do miasteczka kierunek pokazują nam drogowskazy. Kamienista droga pnie się pod górę. Po lewej stronie widzimy bramę wejściową do kompleksu, a po prawej znajduje się parking. Bitą drogą udajemy się w kierunku wejścia do sztolni. Zwiedzanie odbywa się tylko z przewodnikiem o pełnych godzinach. Do dyspozycji mamy dwie trasy: Piesza - po suchej części kompleksu,
Z pływaniem - po części suchej oraz zalanej. Poruszamy się przy pomocy łodzi wiosłowych. Wewnątrz zobaczymy sztolnie kute w litej skale przez więżniów. Znajduje się tu również tablica pamiątkowa ku ich czci.
Pamiętać należy, że wewnątrz panuje specyficzny mikroklimat i nawet w upalne dni nie obejdzie się bez ciepłego okrycia.
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów

Komentarze

Marta Dmowska Nowicjusz 2 kilometrów
2011-08-12 17:28:37

Wewnątrz jest ok 5 stopni, dodatkowo płynie się łodziami w tych tunelach więc trzeba sie po prostu ciepło ubrać. Proponuję również zabrać ze sobą kalosze ponieważ momentami przechodzi się w ciemnych korytarzach po mokrej podłodze. Koszt takiej wycieczki (sierpień 2011) to 20 zł/ osoba ( dzieci nie mają zniżek). Proszę się zastanowić czy wasze dziecko zniesie taką 1,5 godzinną wyprawę pod ziemię: moja 6-letnia córka nie była z tej wycieczki zadowolona

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020