Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Marcin_Henioo

Newstead Abbey, czyli posiadłość Byrona po japońsku

łatwa, dla wygodnych
2017-11-12
2020-03-18 10:44:59
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Newstead Abbey

Od sierpnia 2017 do czerwca 2018 przebywałem z krótkimi przerwami w delegacji w UK. Mieszkaliśmy w Nottingham. W wolnych chwilach, kiedy tylko pogoda dopisywała, zwiedzaliśmy bliższe i dalsze okolice. Poniżej jedna z takich wycieczek.Tego dnia wybraliśmy się do miejscowości Newstead Abbey.Newstead Abbey to opactwo położone niedaleko Nottingham w Anglii, początkowo należało do augustian, najbardziej jednak znane jest jako dom rodzinny znanego pisarza Lorda G.G. Byrona. Żył w nim w latach 1808 - 1814. Byron to w uproszczeniu taki angielski Mickiewicz.

Opactwo to zostało założone w XII wieku przez króla Henryka II w ramach pokuty za morderstwo Tomasza Becketa. W XVI wieku zostało przemianowane w prywatną posiadłość, którą kupił Sir John Byron w 1540 roku.

Dzisiaj Newstead Abbey jest miejscem publicznym, mieści się tam muzeum, w którym wystawione są rzeczy osobiste związane z Byronem tj. meble, listy, rękopisy i portrety, a także jego złocone drewniane łóżko, pistolet i biurko, na którym pisał. Ja zapamiętałem kałamarz, złoty pierścień i pióro należące do tego romantycznego poety. W opactwie Newstead odwiedzający mogą podziwiać wspaniałą boazerię w Wielkiej Sali, która ponoć pochodzi z jednego dębu.Na terenie posiadłości znajdują się ogrody i park o łącznej powierzchni 300 akrów. Jest to obszar, na którym znajdują się ścieżki wijące się obok jezior, stawów i wodospadów. Formalne ogrody są idealnym miejscem na relaks i oferują coś o każdej porze roku. Teren jest idealnym miejscem na relaksujący wypad przez cały rok, z bajeczną przyrodą, w tym pawiami, łabędziami i gęsiami. Mi – przyznam szczerze – najbardziej spodobał się ogród japoński.

Naprawdę warto było się tam wybrać. Polecam.

 

 

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów
2020-03-29 15:40:10

Robią wrażenie i park i wnętrza. Fajnie Ci się trafiło :-)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów
2020-03-22 13:14:15

Piekny park z fajny  pawiem :) No i zabudowania oczywiście też niczego sobie :) Chcę się teraz wyjśc, może nie dziś przy tej pogodzie ale wiosna tuż tuż, a tu już nawet do lasu zaraz zabronią :(

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020