Rododendrony i żabi koncert w Kopnej Górze

Arboretum im. Powstańców 1863 roku w Kopnej Górze jest nam dość dobrze znane. Zwykle bywaliśmy tu latem lub jesienią i zawsze planowałam, że następnym razem przyjedziemy wiosną. W końcu realizujemy ten plan.Jesteśmy w arboretum w połowie maja. Od razu kieruję się w stronę kolekcji rododendronów. Większość azalii i różaneczników akurat kwitnie i pięknie się prezentuje. Udało nam się trafić w odpowiednim momencie i spełnić moje jedno malutkie turystyczne marzenie.

Tabliczka z napisem „Plac zabaw” nie pozostawia złudzeń co do kolejnego punktu wycieczki. Plac zabaw jest położony niedaleko zbiornika wodnego, który upodobały sobie żaby. Gdy podchodzimy bliżej, uciekają do wody, ale już po chwili przyzwyczajają się do naszej obecności i zachowują się całkiem swobodnie. Możemy do woli słuchać rechotania, kumkania i pluskania żabiej orkiestry oraz bez przeszkód fotografować zielonych wykonawców. Nawet plac zabaw przegrywa konkurencję z taką atrakcją. Nad stawem urządzamy mały piknik.Później wychodzimy tylną bramką do pomnika poświęconego powstańcom listopadowym. Jak głosi napis na pomniku: „Tu spoczywa 46 powstańców listopadowych z oddziału płk Józefa Zaliwskiego poległych w walce o niepodległość Rzeczpospolitej w bitwie nad rzeką Sokołdą 7 lipca 1831 roku”.

Po chwili zadumy wracamy na teren arboretum i spacerujemy dalej leśnymi dróżkami. Na trasie spotykamy mnóstwo kwitnących roślin tonących w soczystej zieleni. Odpoczywam idąc. Znajdujemy zegar kwiatowy, gdzie posadzono kwiaty kwitnące o różnych porach dnia. Zastanawiam się czy to nowość w arboretum, czy nigdy przedtem nie trafiłam w tę alejkę, bo wcześniej go nie widziałam.

Na koniec zaglądamy do chatki Baby Jagi. W środku wita nas jakaś niegościnna osa, więc zatrzymujemy się na ławce przed wejściem. Po zjedzeniu ostatnich kanapek wracamy.

Komentarze

2019-06-06 21:11:40

Gdybym mogła, dałabym 6 gwiazdek ;) Wycieczki z przyrodą jako motywem przewodnim są wspaniałe, a Twoje zdjęcia oddają całe jej piękno. Żaby prześliczne!

2019-06-01 07:18:36

[cytuj autor='Joanna'] W końcu plac zabaw jest na co dzień przy bloku, a żaby nie. A gdyby jeszcze udało się razem z nimi zamoczyć w stawie... Tym razem się nie udało :)   [/cytuj]

Pewnie, woda przyciąga jak magnes :-) Ale jeszcze temperatury niezbyt

2019-06-01 00:01:36

[cytuj autor='Maciej A']  No, ale że plac zabaw przegrał z żabimi atrakcjami?     [/cytuj]

W końcu plac zabaw jest na co dzień przy bloku, a żaby nie. A gdyby jeszcze udało się razem z nimi zamoczyć w stawie... Tym razem się nie udało :)

 

2019-05-31 23:54:31

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] My kiedyś bylismy nad jeziorem Czerniańskim w Wiśle i tam akurat trafiliśmy nie na koncert żabi a gody żabie, ubaw z dziećmi był, bo mnóstwo żabich, bezwstydnych par siedziało na sobie i dawali w gary :) Cała plaża była nimi usiana i w najlepsze się kumały ze sobą :) [/cytuj]

Ten koncert też miał na celu raczej przypodobanie się partnerkom i przepędzanie konkurentów, a uprzyjemnianie nam czasu to tylko taki skutek uboczny. Zresztą później dziecię (starsze) oceniło niektóre zdjęcia jako pornograficzne, choć ja uważam je za przyrodnicze, bo przecież są na nich tylko żaby, w dodatku do połowy schowane pod wodą.

2019-05-31 19:10:29

Wspaniałe miejsce.Żabi koncert gratis.

Edytowano: 2019-05-31 19:11:11

2019-05-31 08:06:37

Fajne te żabie portrety:)

2019-05-30 12:05:48

[cytuj autor='Maciej A'] Fajne są takie miejsca i pięknie je pokazujesz na zdjęciach. No, ale że plac zabaw przegrał z żabimi atrakcjami?     [/cytuj]

My kiedyś bylismy nad jeziorem Czerniańskim w Wiśle i tam akurat trafiliśmy nie na koncert żabi a gody żabie, ubaw z dziećmi był, bo mnóstwo żabich, bezwstydnych par siedziało na sobie i dawali w gary :) Cała plaża była nimi usiana i w najlepsze się kumały ze sobą :)

2019-05-30 11:51:47

Fajne są takie miejsca i pięknie je pokazujesz na zdjęciach.

No, ale że plac zabaw przegrał z żabimi atrakcjami?

 

 

2019-05-30 10:33:18

Ale super miejsce, chętnie bym się wybrała, teraz takie są na mojej topowej liście ;) U mnie w ogródku też kwitną azalie akurat, jeszcze małe, ale kiedyś mam nadzieję urosną :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: